banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6172
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień40686
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc359828
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436092

Aktualnie: gości 70, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
TURCK – partner kształcenia zawodowego ZSM PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
piątek, 01 czerwca 2018 10:51

TURCK – partner kształcenia zawodowego ZSM

TURCK – partner kształcenia zawodowego ZSM_2018

Jeszcze dobrze nie wybrzmiały echa wizyty w naszej szkole przedstawicieli firmy produkującej quady, a 24 maja b.r. ZSM ponownie gościł reprezentantów opolskiego przemysłu w osobach: Andrzeja Derenia – dyrektora technicznego oraz Piotra Śnieżka – doradcy technicznego z firmy TURCK.

Firma TURCK jest jednym ze światowych liderów w dziedzinie automatyki przemysłowej. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 3500 pracowników w 28 krajach oraz posiada przedstawicieli w kolejnych 60 krajach. Oferta firmy TURCK obejmuje ok.15000 rozmaitych urządzeń z zakresu automatyki przemysłowej, a także kompleksowe rozwiązania z zakresu automatyzacji procesów produkcyjnych. Trzeba zaznaczyć, że tak sama firma jak i nasi goście nie są szkole nieznani. Współpraca z firmą TURCK zaczęła się już w 2015r. i obejmuje dotychczas wizyty w zakładzie, szkolenia uczniowskie i nauczycielskie. Ponadto uczniowie odbywają w firmie praktyki i staże zawodowe a nauczyciele przedmiotów mechatronicznych poszerzają swoją wiedzę na stażach i podczas wizyt studyjnych. Znamiennym jest też fakt, że Piotr Śnieżek jest absolwentem „Mechaniczniaka” w zawodzie technik mechatronik. Podczas studiów z dziedziny mechatroniki na Politechnice Opolskiej założył Stowarzyszenie GROM (Grupa Robotycznie Opętanych Maniaków). W ramach działalności stowarzyszenia wspierał uczniów z szkolnego koła robotyki w projektowaniu, budowie i programowaniu robotów.

Przyszedł jednak czas by tę bardzo dla naszej szkoły korzystną współpracę nieco wzbogacić i poszerzyć.. Firma objęła swoim patronatem dwie sale-pracownie mechatroniczne tj. nr 10 i 18. Właśnie w tej ostatniej sali, której opiekunem jest Marek Wilk, odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli firmy TURCK, dyrekcji ZSM, nauczycieli oraz uczniów klasy II Mt. Podczas spotkania dyrektor Bogusław Januszko serdecznie podziękował naszym gościom za dotychczasową współpracę i zaangażowanie w proces podnoszenia jakości nauczania. Wyraził też przekonanie o trwałości partnerstwa firmy TURCK na rzesz szkoły i nadzieję na dalszą owocną współpracę. Podziękował również za wspieranie szkoły w procesie promocji a konkretnie za coroczne zaangażowanie w przygotowanie szkolnego stoiska podczas Opolskich Targów Edukacyjnych.

Z kolei dyrektor Andrzej Dereń przekazał do pracowni zestaw komponentów z dziedziny automatyki przemysłowej o których technicznych aspektach i zastosowaniu opowiedział Piotr Śnieżek. Goście z firmy TURCK zadeklarowali też dalsze wsparcie szkoły zarówno w dziedzinie sprzętowej jak i w zakresie praktyk oraz szkoleń. W swoim wystąpieniu dyrektor Andrzej Dereń zachęcał przyszłych techników mechatroników do rzetelnej nauki i zapewnił, że dla dobrze wykształconych fachowców rynek pracy jest obecnie szeroko otwarty, stawiając za przykład osobę Piotra Śnieżka – absolwenta ZSM. Dobrych mechatroników już wkrótce zatrudni budujący się nowy opolski oddział firmy TURCK. Zaś perspektywa rozwoju i wdrażania Industry 4.0, czyli kolejnej rewolucji przemysłowej rodzi wprost nieograniczone możliwości właśnie dla takich branż jak mechatronika czy automatyka.

Na zakończenie dyrektor B. Januszko wręczył okolicznościową paterę z podziękowaniami przedstawicielom firmy TURCK i stwierdził, że Szkoła stara się robić wszystko, by pozyskiwać w ramach nauczanych specjalności nowoczesne wyposażenie, sprzęt i znakomitych partnerów edukacji zawodowej. Reszta (czyli nauka) jest już w rękach (a właściwie w głowach) uczniów!

Bogusław Januszko, Robert Urbanik

Poprawiony: piątek, 01 czerwca 2018 11:01