banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj50
mod_vvisit_counterWczoraj5670
mod_vvisit_counterTydzień27959
mod_vvisit_counterZeszły tydzień42797
mod_vvisit_counterMiesiąc93991
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc131664
mod_vvisit_counterOd początku13367455

Aktualnie: gości 57 połączonych
Twój IP: 54.224.56.126
 , 
Dzisiaj: 19 Paź, 2018
perspektywy
Dzień Otwarty w Instytutcie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 28 maja 2018 08:33

Dzień Otwarty w Instytutcie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego

dzien otwarty24 maja uczniowie 4 klas, 1Mt, 1Ct, 3Ct oraz spedytorzy z 3ASt , wybrali się z nauczycielkami języka angielskiego na Uniwersytet Opolski aby wziąć udział w Dniu Otwartym Instytutu Filologii Angielskiej.
Nasza wycieczka odbyła się w trzech turach, pierwszą grupę stanowili uczniowie z klasy 1Mt, którzy wzięli udział w warsztatach zatytułowanych  „Self-expression via creative writing”. Warsztaty przeprowadziła dr Małgorzata Adams-Tukiendorf.  Zajęcia miały na celu pokazanie uczniom czym jest kreatywne pisanie w języku angielskim. Używając kart metafor, uczniowie opisywali zdjęcia, szukali analogii i starali się wyrazić siebie w oparciu o formę free writing, czyli pisania bez ograniczeń.

 Dwie kolejne grupy miały okazję posłuchać studentów filologii angielskiej, którzy przedstawili serię krótkich prezentacji multimedialnych na temat USA. Uczniowie klas 3Ct, 3ASt i 1Ct, dowiedzieli się czym jest Ivy League (Liga Bluszczowa) oraz poznali najlepsze amerykańskie uniwersytety. Co więcej, studenci przedstawili historię związaną z jedną z najważniejszych instytucji amerykańskich, którą jest oczywiście Biały Dom. Na koniec, uczniowie ZSM posłuchali o atrakcjach, najważniejszych miejscach oraz ciekawostkach związanych z Nowym Jorkiem.


Justyna Kendik - nauczyciel języka angielskiego

Poprawiony: poniedziałek, 28 maja 2018 08:36