banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj825
mod_vvisit_counterWczoraj28736
mod_vvisit_counterTydzień29561
mod_vvisit_counterZeszły tydzień100541
mod_vvisit_counterMiesiąc225474
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc403011
mod_vvisit_counterOd początku16879516

Aktualnie: gości 146, 
wizytacje 39 połączonych
Twój IP: 3.94.200.93
 , 
Dzisiaj: 16 Gru, 2019
perspektywy
Dzień Otwarty w Instytutcie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 28 maja 2018 08:33

Dzień Otwarty w Instytutcie Filologii Angielskiej Uniwersytetu Opolskiego

dzien otwarty24 maja uczniowie 4 klas, 1Mt, 1Ct, 3Ct oraz spedytorzy z 3ASt , wybrali się z nauczycielkami języka angielskiego na Uniwersytet Opolski aby wziąć udział w Dniu Otwartym Instytutu Filologii Angielskiej.
Nasza wycieczka odbyła się w trzech turach, pierwszą grupę stanowili uczniowie z klasy 1Mt, którzy wzięli udział w warsztatach zatytułowanych  „Self-expression via creative writing”. Warsztaty przeprowadziła dr Małgorzata Adams-Tukiendorf.  Zajęcia miały na celu pokazanie uczniom czym jest kreatywne pisanie w języku angielskim. Używając kart metafor, uczniowie opisywali zdjęcia, szukali analogii i starali się wyrazić siebie w oparciu o formę free writing, czyli pisania bez ograniczeń.

 Dwie kolejne grupy miały okazję posłuchać studentów filologii angielskiej, którzy przedstawili serię krótkich prezentacji multimedialnych na temat USA. Uczniowie klas 3Ct, 3ASt i 1Ct, dowiedzieli się czym jest Ivy League (Liga Bluszczowa) oraz poznali najlepsze amerykańskie uniwersytety. Co więcej, studenci przedstawili historię związaną z jedną z najważniejszych instytucji amerykańskich, którą jest oczywiście Biały Dom. Na koniec, uczniowie ZSM posłuchali o atrakcjach, najważniejszych miejscach oraz ciekawostkach związanych z Nowym Jorkiem.


Justyna Kendik - nauczyciel języka angielskiego

Poprawiony: poniedziałek, 28 maja 2018 08:36