banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9803
mod_vvisit_counterWczoraj9757
mod_vvisit_counterTydzień35382
mod_vvisit_counterZeszły tydzień39642
mod_vvisit_counterMiesiąc112956
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc145398
mod_vvisit_counterOd początku12852821

Aktualnie: gości 77, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 54.144.16.135
 , 
Dzisiaj: 21 Cze, 2018
perspektywy
Wycieczka do Elektrowni >>OPOLE PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez m@rek   
piątek, 18 maja 2018 14:10

Wycieczka do Elektrowni >>OPOLE<<

elektrownia W dniach 18 i 19 maja 2018r. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Elektrownia Opole zorganizowało XIV edycję Dni Otwartych. Tematem przewodnim tegorocznych Dni Otwartych jest obchodzony przez Elektrownię Opole jubileusz 25-lecia synchronizacji I bloku elektrowni z Polskim Systemem Elektroenergetycznym. Dla przypomnienia stało to się 23 lutego 1993 roku. Data synchronizacji I bloku stanowi datę uruchomienia Elektrowni Opole.

W dn. 18 maja br. udział w dniach otwartych wzięła klasa I M PT wraz z opiekunami: p. Agatą Hetmańską i p. Markiem Wilkiem. Wizyta w Elektrowni Opole została podzielona na dwie części. Podczas pierwszej części spotkania obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą funkcjonowania i działania Elektrowni Opole. Druga część obejmowała jej zwiedzanie.

 

W trakcie Dni Otwartych uczniowie mogli szczegółowo poznać proces i zasady wytwarzania prądu w elektrowni węglowej oraz ciepła, który powstaje w kogeneracji i z którego już dziś korzystają mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki. Pokazano nam z bliska najważniejsze urządzenia i instalacje energetyczne, między innymi kotły energetyczne, turbogeneratory, chłodnie kominowe i nowoczesną centralną nastawnię elektrowni, która wzbudziła w nas największe zainteresowanie. Poza tym mogliśmy przyjrzeć się postępowi prac na największym europejskim placu budowy, związanym z budową bloków energetycznych nr 5 i 6 łącznej mocy ok. 1800 MW.


M. Wilk

Poprawiony: sobota, 19 maja 2018 06:18