banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3262
mod_vvisit_counterWczoraj6719
mod_vvisit_counterTydzień16523
mod_vvisit_counterZeszły tydzień51575
mod_vvisit_counterMiesiąc144411
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc200459
mod_vvisit_counterOd początku14771116

Aktualnie: gości 71 połączonych
Twój IP: 54.146.98.143
 , 
Dzisiaj: 21 Maj, 2019
perspektywy
Mechanicy i Policjanci PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 14 maja 2018 09:10

Mechanicy i Policjanci

rajdVIII Rajd Rowerowy im. Joachima Halupczoka, który odbył się 10.05.2018 r., przeszedł do historii. Różnił się od pozostałych ponieważ udało się połączyć akcję Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu  pod nazwą ”Jednośladem bezpiecznie do celu”  i promocję szkoły.

W początkowej fazie rajd nie miał jak w latach ubiegłych, charakteru kameralnego. Udział w rajdzie jednostek policji sprawił, że było bardzo bezpiecznie i bardzo głośno. Przez miasto kolumna rowerzystów przejechała w asyście radiowozu, policjantów na motorach i na rowerach. Zatrzymywany był ruch na drodze, włączone były wszystkie dostępne sygnały dźwiękowe,  co sprawiło, że czuliśmy się jak w środku filmu akcji. O bezpieczeństwo na drodze dbali również  przedstawiciele  Klubu „RAJDER” Opole.  Wzrok przechodniów skierowany był na grupę,  w której to nauczyciele ubrani w odblaskowe kamizelki promowali naszą szkołę.

Rajd zaczął się  więc bardzo okazale a potem było również bardzo ciekawie. Po dotarciu znanym szlakiem rowerowym przez las do Niwek, wszyscy z dużym zainteresowaniem oglądnęliśmy projekcję filmu pt.” Achim Zwycięzca” a młodzież miała okazję porozmawiać z panem Waldemarem Przybyłą, kolarzem i kolegą Joachima. Tematem wiodącym było uprawianie sportu i jego znaczenie dla prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego młodzieży.

Bardzo ciekawych informacji o nowych technologiach w kolarstwie dowiedzieliśmy się od pana Antoniego Pietrukańca, również czynnego kolarza,  a także właściciela sklepu rowerowego i założyciela grupy kolarskiej „CYKLOFAN” . Miłym akcentem były prezenty w postaci dzwonków i taśm odblaskowych, które pan Antoni rozdał wszystkim uczestnikom wycieczki. Jeden z uczniów za poprawną odpowiedź dotyczącą udziału opolskich kolarzy w olimpiadach otrzymał zestaw lampek rowerowych. Teraz już wszyscy mogliśmy przykręcić dzwonki do swoich rowerów i spokojnie wysłuchać prelekcji informacyjno-edukacyjnej na rzecz poprawy bezpieczeństwa użytkowników jednośladów w ruchu drogowym, którą to poprowadziła przedstawicielka Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Po przypomnieniu sobie o tym na co należy zwracać uwagę podczas jazdy rowerem i co wolno i czego nie wolno rowerzyście, w miłych nastrojach udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez szkołę i Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji .

Rozwiązanie rajdu nastąpiło przy CH Turawa Park zgodnie z planem.  Wszystkim osobom bardzo dziękuję za organizację i udział w rajdzie.


Jerzy Tracz - nauczyciel wf-u

Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2018 09:25