banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3672
mod_vvisit_counterWczoraj6719
mod_vvisit_counterTydzień16933
mod_vvisit_counterZeszły tydzień51575
mod_vvisit_counterMiesiąc144821
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc200459
mod_vvisit_counterOd początku14771526

Aktualnie: gości 74 połączonych
Twój IP: 54.146.98.143
 , 
Dzisiaj: 21 Maj, 2019
perspektywy
Wycieczka do zakładu FAMET S.A PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 14 maja 2018 07:43

Wycieczka zawodowa do Zakładu Produkcyjnego Nr 4

w Opolu FAMET S.A

FAMETW ramach współpracy z grupą FAMET S.A., zorganizowano wycieczkę zawodową do Zakładu Produkcyjnego Nr 4 w Opolu, w trakcie której uczniowie z klas: I ASt i III es w zawodzie technik mechanik i ślusarz mieli możliwość zapoznania się z pracą w dużym zakładzie produkcyjnym.

W wyjeździe brali również udział:  Bogusław Januszko dyrektor ZSM, Agnieszka Słaboń wicedyrektor ZSM, Beata Kresan szkolny doradca zawodowy oraz  Małgorzata Gregorius, Beata Ławrowska i  Ryszard Ostrowski nauczyciele przedmiotów zawodowych w ZSM w Opolu.

FAMET S.A. specjalizuje się w projektowaniu, produkcji, dostawach i usługach montażowych aparatury procesowej i urządzeń do kluczowych gałęzi przemysłu w Polsce i za granicą. Zakład Produkcyjny Nr 4 w Opolu natomiast odpowiada w głównej mierze za produkcję aparatury i urządzeń przemysłowych – wielkogabarytowych konstrukcji spawanych, w tym korpusów turbin i generatorów, płaszczowo – rurowych wymienników ciepła, kondensatorów pary, podgrzewaczy regeneracyjnych, aparatów kolumnowych i reaktorów chemicznych, zbiorników ciśnieniowych i filtrów gazu. Ponadto, elementów turbin wiatrowych, dźwigów i maszyn przeładunkowych.

Po krótkim wstępie i omówieniu zasad związanych z bezpieczeństwem na terenie zakładu, uczniowie wraz z gronem nauczycieli poznali zakres prac, jakie wykonuje się w tym olbrzymim zakładzie. Uczniowie mogli zobaczyć szereg maszyn, o których słyszeli jedynie na zajęciach lekcyjnych. Na własne oczy mogli zobaczyć jedną z największych tokarek w Europie. Podziwiali pracę obrabiarki firmy Skoda. W narzędziowni zobaczyli jak obecnie przygotowywane są narzędzia dla obrabiarek numerycznych, które obecnie „królują” w przemyśle metalowym. Jednak najbardziej wszyscy byli pod wrażeniem ogromu elementów składowych elektrowni wiatrowych – obecnie głównego wytworu Zakładu Produkcyjnego Nr 4 , opolskiego oddziału FAMET S.A.

Pod koniec maja br., zgodnie z planem odbędzie się kolejny wyjazd do Zakładu – tym razem pojadą uczniowie z klasy II A w zawodzie technik mechanik.


 

Beata Kresan – szkolny doradca zawodowy,
Ryszard Ostrowski – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Poprawiony: środa, 16 maja 2018 14:35