banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3126
mod_vvisit_counterWczoraj6719
mod_vvisit_counterTydzień16387
mod_vvisit_counterZeszły tydzień51575
mod_vvisit_counterMiesiąc144275
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc200459
mod_vvisit_counterOd początku14770980

Aktualnie: gości 66 połączonych
Twój IP: 54.146.98.143
 , 
Dzisiaj: 21 Maj, 2019
perspektywy
Poczet sztandarowy na obchodach narodowego dnia zwycięstwa PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 09 maja 2018 14:24

Poczet sztandarowy na obchodach narodowego dnia zwycięstwa

Poczet sztandarowy Poczet sztandarowy w składzie: Jakub Ly (w zastępstwie za Dominika Cebullę), Jacek Ostrowski i Jan Posor, dnia 8 maja 2018r., wziął udział w uroczystości z okazji 73. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej.

W obchodach Dnia Zwycięstwa brali udział przedstawiciele rządu i samorządu, służby mundurowe, kombatanci, żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej, harcerze i poczty sztandarowe.

Narodowy Dzień Zwycięstwa to stosunkowe nowe święto. Liczy sobie zaledwie 3 lata. Sejm RP, 24 kwietnia 2015 roku, przyjął ustawę o Narodowym Dniu Zwycięstwa, która jednocześnie zniosła Narodowe Święto Zwycięstwa i Wolności.

Podczas oficjalnych przemówień Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zwrócił uwagę, „że Dzień Zwycięstwa to gorzkie zwycięstwo. Część z tych, którzy walczyli o wolną Polskę nie doczekała losu zwycięzców, bohaterów podziękowań. Często wręcz nie mogli wrócić do Polski, albo wracając tracili życie. Pamiętając o tym gorzkim zwycięstwie należy pamiętać, że nie daliśmy się zamknąć w podziale Europy”. Podczas uroczystości 6 osób odznaczono Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa, 3 odebrały odznakę za zasługi dla Związku Kombatantów RP.

POCZET SZTANDAROWY uczestnicząc w obchodach Święta oddał hołd i podkreślił pamięć o tych, którzy polegli w walce o wolną Polskę.


Małgorzata Zakrzewska – Opiekun Pocztu Sztandarowego

Poprawiony: wtorek, 15 maja 2018 08:40