banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3564
mod_vvisit_counterWczoraj7922
mod_vvisit_counterTydzień27904
mod_vvisit_counterZeszły tydzień43039
mod_vvisit_counterMiesiąc91468
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc255442
mod_vvisit_counterOd początku13973142

Aktualnie: gości 100, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 34.234.76.59
 , 
Dzisiaj: 16 Sty, 2019
perspektywy
Dzień języków obcych PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 20 kwietnia 2018 10:28

Europejski Dzień Języków Obcych w ZSM

jezyki obceO niesamowitym wręcz szczęściu może mówić publiczność zgromadzona w auli naszej szkoły w dniu 19.04 kiedy to w Naszej Szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Po pierwsze sala pękała w szwach i nikt inny choćby nawet bardzo chciał nie mógł by  już wejść, a po drugie Ci, którzy byli obecni, doświadczyli niesamowitego przeżycia lingwistyczno-artystycznego jakim było spotkanie z jedynymi z najpopularniejszych języków w Europie czyli angielskim niemieckim oraz francuskim.

Zgromadzeni w auli mogli również zapoznać się z różnorodnością językowo-kulturową naszego kontynentu,wysłuchać kilku skocznych utworów, a na koniec spróbować smakołyków typowych dla omawianych podczas prezentacji multimedialnych krain geograficznych.

Ale to nie wszystko!

Ciekawe prezentacje multimedialne oraz plakaty przedstawiające kraje anglo i niemiecko języczne przygotowane zostały przez naszych uczniów i z pewnością na długo utkną w naszej pamięci! Ponadto zgodnie z obecnie panującymi trendami cofnęliśmy się muzycznie do lat 80-tych i mogliśmy wysłuchać utworu ‘Eye of the Tiger ‘w wykonaniu kl IAS oraz "The saints go marching in" w wykonani Ady i Dawida z IIDS w zaskakującej, nowej aranżacji przy akompaniamencie elektrycznej gitary oraz trąbki.

Na deser, oprócz przepysznych pancakes’ów, muffinek oraz yum yumsów, mieliśmy okazje rozkoszować się popisem wirtuozerskiej gry na gitarze elektycznej przeplatanej z iście Hollywoodzką mimiką i grą aktorską w wykonaniu naszego genialnego RobercikaJ (i wszyscy wiedzą o kogo chodzi),

Podsumowując: „ochom" i „achom” nie było końca, były owacje na stojąco, meksykańska fala i piski lingwistycznych fanek, na scene leciały kwiaty i pluszowe misie, a zgromadzonym widzom naprawdę bardzo ciężko było opuścić aulę po tak wyśmienitej  uczcie dla ciała i duszy!

Nie pozostaje nam nic innego jak zawiesić sobie wyżej poprzeczkę zaprosić wszystkich za rok !


Małgorzata Nowak-Zwolińska - nauczyciel jązyka angielskiego

Poprawiony: poniedziałek, 23 kwietnia 2018 09:50