banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3360
mod_vvisit_counterWczoraj7922
mod_vvisit_counterTydzień27700
mod_vvisit_counterZeszły tydzień43039
mod_vvisit_counterMiesiąc91264
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc255442
mod_vvisit_counterOd początku13972938

Aktualnie: gości 164, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 34.234.76.59
 , 
Dzisiaj: 16 Sty, 2019
perspektywy
Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 19 kwietnia 2018 08:08

Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą

niepodległośćW poniedziałek 16 kwietnia 2018 r. uczniowie z klasy II At – Dominik Cebulla, Szymon Janczura i Jacek Ostrowski pod opieką Jadwigi Kulig uczestniczyli w zorganizowanej przez Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr VI konferencji popularnonaukowej pt. „Polsko, nie jesteś ty już niewolnicą” – w setną rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uczniowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w niezwykłej lekcji historii, wysłuchali wykładu na temat polskiej drogi do niepodległości, który wygłosił mgr Piotr Szafors. Bardzo interesujące wystąpienie miał dr Marek Białokur, który mówił o dwóch wizjach Polski – wizji marszałka Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego. Wskazał podobieństwa w biografii obu postaci, ale szczególnie podkreślił różnice dotyczące poglądów i wizji Rzeczypospolitej. Ostatnim wystąpieniem była prezentacja uczennic z PLO nr VI, która dotyczyła walki kobiet o prawa wyborcze.

Wystąpienia o tematyce historycznej urozmaiciły recytacja tekstu Wisławy Szymborskiej „Nic dwa razy…” oraz piosenka „Wolność…” w wykonaniu uczennic z w/w liceum. Na zakończenie konferencji przeprowadzono quiz drużynowy. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące ważnych wydarzeń i postaci historycznych.


Jadwiga Kulig - nauczyciel języka polskiego

Poprawiony: czwartek, 19 kwietnia 2018 08:24