banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5121
mod_vvisit_counterWczoraj6812
mod_vvisit_counterTydzień31630
mod_vvisit_counterZeszły tydzień49528
mod_vvisit_counterMiesiąc142960
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc152455
mod_vvisit_counterOd początku14367825

Aktualnie: gości 84, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 54.226.175.101
 , 
Dzisiaj: 21 Mar, 2019
perspektywy
Warto być szlachetnym PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Krwiodawstwo
Wpisany przez m@rek   
poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:38

Warto być szlachetnym

wymiany ze szkołą FOS BOS Ingolstadt 10 kwietnia 2018 roku /wtorek/ w Mechaniczniaku odbyła się wiosenna akcja krwiodawstwa. Podsumowując trzecią już w tym roku szkolnym akcję poboru krwi w naszej szkole, warto wspomnieć, że poza stałymi bywalcami, głównie z klas trzecich, grono szkolnych krwiodawców zasilili także uczniowie klas drugich. Chęć udziału w tym szkolnym wydarzeniu zgłosiło prawie 40 osób. Po przejściu badań lekarskich, krew ostatecznie oddały 32 osoby. Daje nam to prawie 15 litrów krwi (14,400 l), która wspomoże najbardziej potrzebujących.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział we wszystkich tegorocznych akcjach zorganizowanych w naszej szkole. W tym roku szkolnym zebraliśmy w sumie 45 litrów krwi, a to ponad 10 litrów krwi więcej, niż w roku ubiegłym (34,650 l).

Za okazanie wielkiego serca i szlachetności szczególne podziękowania należą się tegorocznym maturzystom, zwłaszcza tym, którzy regularnie uczestniczyli w organizowanych przez nas akcjach. Liczymy na to, że po ukończeniu szkoły nadal chętnie będą wspierali tę inicjatywę.

Wszystkich uczniów, nauczycieli oraz absolwentów naszej szkoły zapraszam na kolejne akcje krwiodawstwa w Mechaniczniaku, już w następnym roku szkolnym. W okresie wakacyjnym krew będzie można oddać, jak zawsze, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu, ul. Kośnego 55.


Daria Fliśnik

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2018 07:42