banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6371
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień40885
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc360027
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436291

Aktualnie: gości 72, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
Wymiana ze szkołą FOS BOS Ingolstadt PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 
Współpraca - Comenius
Wpisany przez Marek Wilk   
poniedziałek, 26 marca 2018 13:39

Wymiana ze szkołą FOS BOS Ingolstadt

wymiany ze szkołą FOS BOS Ingolstadt W piątek 23 marca br. na spotkaniu z Wicedyrektorem Janem Frontem pożegnaliśmy ośmiu niemieckich uczniów i nauczyciela ze szkoły FOS BOS z Ingolstadt, goszczących w naszej szkole w ramach wymiany partnerskiej. Podczas dwutygodniowego pobytu w Opolu uczniowie mieli okazję poznać szkołę, polski system szkolnictwa oraz zwiedzić Opole. Po zajęciach praktycznych znalazł się również czas na rozrywkę, w tym wyjście do kina oraz do kręgielni. W drugim tygodniu pobytu goście zwiedzili Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz - Birkenau w Oświęcimiu. Ten największy niemiecki obóz śmierci zbudowany podczas II wojny światowej nie pozostawił nikogo obojętnym i skłonił wszystkich do refleksji.

 

Najważniejszym punktem naszej wieloletniej wymiany jest praktyka zawodowa. Od kilku już lat niemieccy uczniowie kształcący się na kierunku socjalnym odbywają praktykę w opolskich przedszkolach nr 25 i nr 5, natomiast uczniowie kierunków technicznych mieli w tym roku po raz pierwszy praktykę w Opolskim Zakładzie Maszyn Ofama. Podczas praktyki w przedszkolach uczniowie mieli możliwość przyjrzenia się z bliska pracy w polskich przedszkolach i porównania ich z funkcjonowaniem rodzimych placówek. Natomiast dzięki praktyce w OZM Ofama praktykanci skonfrontowali swoje umiejętności zdobyte w warsztatach szkolnych z realiami funkcjonowania w przedsiębiorstwie.

Jesienią, już w nowym roku szkolnym, grupa uczniów naszej szkoły będzie miała możliwość uczestniczenia w dwutygodniowych praktykach w Ingolstadt!


Marzena Skrzyniarz

Poprawiony: poniedziałek, 26 marca 2018 18:28