banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4720
mod_vvisit_counterWczoraj7437
mod_vvisit_counterTydzień28574
mod_vvisit_counterZeszły tydzień21881
mod_vvisit_counterMiesiąc82281
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc95368
mod_vvisit_counterOd początku13224081

Aktualnie: gości 104, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 54.198.142.121
 , 
Dzisiaj: 20 Wrz, 2018
perspektywy
Wiedzieć i pamiętać… PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 08 marca 2018 09:16

Wiedzieć i pamiętać…

Wiedzieć i pamiętać       Dlaczego 1 marca obchodzimy „Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych”? …Wiesz? Dlaczego od 2011 ten dzień jest świętem narodowym? …
To najłatwiejsze z pytań, jakie mogą pojawić się w Teście Wiedzy o tych, których chciano wymazać z kart historii.
      Wiedza i pamięć o tysiącach Polaków i Polek, którzy mieli odwagę podjąć walkę z komunistycznym reżimem jest szczególnie ważna, ponieważ przez wiele lat najnowsze dzieje Polski były budowane na nieprawdzie i manipulacji. Ci, którzy we współpracy
z ZSRR rządzili naszym krajem chcieli wymazać ze świadomości społecznej bohaterów takich jak np. patron naszego technikum Witold Pilecki. Dla komunistów „zaplute karły reakcji” czy też „bandyci”, mieli przestać istnieć.
     Dziś, w innej już rzeczywistości politycznej, pamięć o ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH czy też NIEZŁOMNYCH to szczególny obowiązek. Zwłaszcza dla uczniów naszej szkoły.

        W tym roku (5 marca) kolejny już raz wzięliśmy udział w organizowanym pod patronatem Wojewody Opolskiego Teście Wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych. W tej już czwartej edycji testu Mechaniczniak reprezentowali: Domnik Bonk i Konrad Gacek z klasy II CT oraz Szymon Samson z klasy II AT. Podobnie jak w poprzednich konkursach nasi reprezentanci zmierzyli się z trudnymi, szczegółowymi pytaniami dotyczącymi losów Niezłomnych… i udało się. W ubiegłym roku Patryk Kołtun, a tym razem Dominik Bonk zajął III miejsce w zmaganiach w swojej kategorii wiekowej. Reprezentantom szkoły dziękujemy, a Dominikowi gratulujemy trzeciego miejsca!


Joanna Pawełczak - nauczyciel historii

Poprawiony: czwartek, 08 marca 2018 09:24