banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5297
mod_vvisit_counterWczoraj6812
mod_vvisit_counterTydzień31806
mod_vvisit_counterZeszły tydzień49528
mod_vvisit_counterMiesiąc143136
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc152455
mod_vvisit_counterOd początku14368001

Aktualnie: gości 73, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 54.226.175.101
 , 
Dzisiaj: 21 Mar, 2019
perspektywy
Wiedzieć i pamiętać… PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 08 marca 2018 09:16

Wiedzieć i pamiętać…

Wiedzieć i pamiętać       Dlaczego 1 marca obchodzimy „Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych”? …Wiesz? Dlaczego od 2011 ten dzień jest świętem narodowym? …
To najłatwiejsze z pytań, jakie mogą pojawić się w Teście Wiedzy o tych, których chciano wymazać z kart historii.
      Wiedza i pamięć o tysiącach Polaków i Polek, którzy mieli odwagę podjąć walkę z komunistycznym reżimem jest szczególnie ważna, ponieważ przez wiele lat najnowsze dzieje Polski były budowane na nieprawdzie i manipulacji. Ci, którzy we współpracy
z ZSRR rządzili naszym krajem chcieli wymazać ze świadomości społecznej bohaterów takich jak np. patron naszego technikum Witold Pilecki. Dla komunistów „zaplute karły reakcji” czy też „bandyci”, mieli przestać istnieć.
     Dziś, w innej już rzeczywistości politycznej, pamięć o ŻOŁNIERZACH WYKLĘTYCH czy też NIEZŁOMNYCH to szczególny obowiązek. Zwłaszcza dla uczniów naszej szkoły.

        W tym roku (5 marca) kolejny już raz wzięliśmy udział w organizowanym pod patronatem Wojewody Opolskiego Teście Wiedzy o Żołnierzach Niezłomnych. W tej już czwartej edycji testu Mechaniczniak reprezentowali: Domnik Bonk i Konrad Gacek z klasy II CT oraz Szymon Samson z klasy II AT. Podobnie jak w poprzednich konkursach nasi reprezentanci zmierzyli się z trudnymi, szczegółowymi pytaniami dotyczącymi losów Niezłomnych… i udało się. W ubiegłym roku Patryk Kołtun, a tym razem Dominik Bonk zajął III miejsce w zmaganiach w swojej kategorii wiekowej. Reprezentantom szkoły dziękujemy, a Dominikowi gratulujemy trzeciego miejsca!


Joanna Pawełczak - nauczyciel historii

Poprawiony: czwartek, 08 marca 2018 09:24