banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj230
mod_vvisit_counterWczoraj6216
mod_vvisit_counterTydzień230
mod_vvisit_counterZeszły tydzień82547
mod_vvisit_counterMiesiąc138677
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc176189
mod_vvisit_counterOd początku13764909

Aktualnie: gości 138, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 54.227.31.145
 , 
Dzisiaj: 16 Gru, 2018
perspektywy
Na Weihnachtsmarkt tylko do Drezna PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez m@rek   
czwartek, 14 grudnia 2017 10:11

Na Weihnachtsmarkt tylko do Drezna

wycieczka do Drezna tak twierdzą uczniowie , którzy ostatni wtorek spędzili w tym mieście na najstarszym jarmarku Bożonarodzeniowym. Ulewny deszcz w czasie drogi trochę nas przestraszył, jednak na miejscu pogoda okazała się łaskawa. W Dreżnie przywitał nas piękny widok starego miasta i słońce. Zaczęliśmy od zwiedzania opery Sempera, Hofkirche, muzeum Zwinger i pałacowej rezydencji.. Spacer był długi , ale ciekawostki , które opowiadała pani przewodnik zdecydowanie zachęcały nas do poznawania historii miasta i jego zabytków. Czas minął w mgnieniu oka. Jarmark

 

Bożonarodzeniowy wyglądał magicznie zwłaszcza , gdy zapadł zmrok. Skosztowaliśmy wiele lokalnych przysmaków, które pozwoliły odkryć nowe smaki ,kupiliśmy także oryginalne pamiątki. Niestety, po dniu pełnym wrażeń musieliśmy pożegnać Drezno i wracać do domu. Zostały nam zdjęcia, które też możecie zobaczyć, zachęcam Kinga kl. IIDS .Michał z klasy IAS uważa ,że Drezno jest miastem wielokulturowym z nadzwyczajnym klimatem jaki tworzą barokowe zabytki miasta. Mogliśmy również sprawdzić swoje umiejętności językowe. . Natomiast Bartek z I AS twierdzi : ,,Najbardziej podobały mi się jarmarki świąteczne oraz ludzie. Zobaczyłem , że ludzie w Niemczech są bardzo mili i tolerancyjni wobec innych. Na jarmarku było wszystko od słodyczy do rękawiczek. Podobało mi się bardzo , kiedy było już ciemno, a wszystkie galerie handlowe były świątecznie ozdobione i oświetlone, stoiska na jarmarku wyglądały cudownie. Jak najbardziej polecam wyjazd do Drezna na taki jarmark , zobaczcie sami na zdjęciach.”


Iwona Majek-Wiśniowska