banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5133
mod_vvisit_counterWczoraj7922
mod_vvisit_counterTydzień29473
mod_vvisit_counterZeszły tydzień43039
mod_vvisit_counterMiesiąc93037
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc255442
mod_vvisit_counterOd początku13974711

Aktualnie: gości 185 połączonych
Twój IP: 54.226.25.74
 , 
Dzisiaj: 16 Sty, 2019
perspektywy
Wizyta studyjna mechatroników i mechaników w inżynierskiej firmie PROJEKT. PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 13 grudnia 2017 11:30

Wizyta studyjna mechatroników i mechaników w inżynierskiej firmie PROJEKT.

pROJEKTW ramach zainicjowania współpracy, uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu mieli okazję odwiedzić firmę inżynierską PROJEKT – specjalistów w zakresie integracji systemów automatyki przemysłowej, elektrotechniki i maszyn. Udział w wizycie wzięli uczniowie klas IV w zawodzie technik mechatronik i technik mechanik .

Firma PROJEKT oferuje kompleksowe wykonawstwo i zarządzanie projektami w branży elektrycznej. Projektuje i wykonuje prototypowe maszyny, linie i gniazda technologiczne dla przemysłu. Oferuje kompleksowe usługi w zakresie integracji systemów automatyki przemysłowej i robotyki.

Prezes firmy wraz z głównym konstruktorem przedstawili w ciekawy sposób jak kompleksowo zarządzają i realizują projekty inwestycyjne w przemyśle i budownictwie, projektują i produkują prototypowe maszyny, linie i gniazda technologiczne dla przemysłu. W trakcie spotkania uczniowie wysłuchali interesującej prezentacji o najnowszym projekcie firmy dla branży samochodowej - Zrobotyzowanej linii piankowania zagłówków samochodowych, który za kilka dni miał być uruchomiony u klienta w Meksyku. Przedstawiono jak od koncepcji tworzono projekt techniczny, kompletowano komponenty oraz jak wykonano konstrukcję mechaniczną i automatykę linii.

Następnie uczniowie mogli zobaczyć na hali produkcyjnej, uruchomianie kompletnej instalacji elektrycznej i sterowniczej w nowym projekcie firmy, tym razem dla branży spożywczej - Instalacja procesowa nowej wieży do osuszania produktu, gdzie do wykonania instalacji wykorzystywano m.in. aparaturę zabezpieczającą i falowniki Schneider Electric oraz sterowniki serii Modicon.

Watro dodać iż firma Projekt umożliwia dla naszych uczniów praktyki zawodowe oraz nasi absolwenci znajdują tam pracę.


Karolina Łydka, Beata Kresan, Małgorzata Gregorius - nauczycielki ZSM.

Poprawiony: piątek, 15 grudnia 2017 15:51