banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2111
mod_vvisit_counterWczoraj4608
mod_vvisit_counterTydzień34628
mod_vvisit_counterZeszły tydzień42797
mod_vvisit_counterMiesiąc100660
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc131664
mod_vvisit_counterOd początku13374124

Aktualnie: gości 94, 
wizytacje 11 połączonych
Twój IP: 54.145.83.79
 , 
Dzisiaj: 20 Paź, 2018
perspektywy
Firma PROJEKT z Opola PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 08 grudnia 2017 12:04

Firma PROJEKT z Opola partnerem edukacyjnym

Mechaniczniaka

projektW dniu 23 października 2017r. na zaproszenie Prezesa firmy PROJEKT Automatyka i Elektrotechnika Sp. z o.o. mieszczącej się w Opolu przy ul. Wspólnej, odbyło się w siedzibie Firmy spotkanie przedstawicieli ZSM w Opolu w osobach: dyrektora - Bogusława Januszki i wicedyrektora - Agnieszki Słaboń z Zarządem Firmy reprezentowanej przez: prezesa - Tomasza Półtoraka oraz wiceprezesa – Tomasza Grzegockiego. Celem spotkania było nawiązanie współpracy pomiędzy Szkołą i Firmą w zakresie wspólnych działań promujących zawody technika mechanika i technika mechatronika. Podjęto ustalenia dotyczące obszarów działań na rzecz poprawy jakość edukacji w szkole przez organizację na terenie Firmy zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla uczniów w w/w zawodach oraz  staży dla nauczycieli przedmiotów zawodowych uczących zagadnień mechanicznych i mechatronicznych. Uzgodniono również zakres wsparcia szkoły w obszarze doposażenia pracowni szkolnych w sprzęt potrzebny do uzupełnienia i urozmaicenia procesu dydaktycznego. Firma Projekt zadeklarowała zainteresowanie zatrudnianiem absolwentów nastawionych na własny rozwój zawodowy i karierę w dynamicznie rozwijającej się branży, zainteresowanych nowymi wyzwaniami i pracą w międzynarodowym środowisku.

Podczas spotkania reprezentacji Szkoły przybliżono działalność inżynierską firmy od 1992 roku jako wyspecjalizowanej w dostawach usług i towarów w zakresie automatyki przemysłowej, elektrotechniki i maszyn, zaznajomiono z kompleksowym zarządzaniem i realizacją projektów inwestycyjnych w przemyśle i budownictwie oraz omówiono pracę w zintegrowanych interdyscyplinarnych zespołach projektowych zarządzanych zgodnie z procedurami IPMA. Sporą część spotkania zajęło zapoznanie parkiem maszynowym i technologiami produkcji oraz aktualnie wykonywanymi urządzeniami  w zakresie zleconej Firmie automatyzacji linii produkcyjnej.

Na koniec spotkania przedstawiciele firmy PROJEKT i Szkoły podjęli decyzję o podjęciu współpracy w obszarach ważnych dla kształtowania przyszłych kadr Firmyoraz podnoszenia jakości kształcenia w Szkole przyszłych techników mechaników i mechatroników. Pierwszym elementem otwierającym współpracę były wizyty studyjne uczniów w firmie PROJEKT w dniach 25 i 26 października br.


Bogusław Januszko – dyrektor

Poprawiony: piątek, 08 grudnia 2017 12:22