banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4980
mod_vvisit_counterWczoraj5528
mod_vvisit_counterTydzień4980
mod_vvisit_counterZeszły tydzień33889
mod_vvisit_counterMiesiąc77627
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc190736
mod_vvisit_counterOd początku14150037

Aktualnie: gości 123, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 3.82.52.91
 , 
Dzisiaj: 17 Lut, 2019
perspektywy
BA GLASS Jedlice w Zespole Szkół Mechanicznych! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - SzOK
Wpisany przez m@rek   
czwartek, 07 grudnia 2017 13:45

BA GLASS Jedlice w Zespole Szkół Mechanicznych!

Huta szkła W ramach rozpoczęcia współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Mechanicznych a BA GLASS Hutą Szkła w Jedlicach, odbyło się w naszej szkole spotkanie z przedstawicielami Zakładu: panią Joanną Spytek -HR Generalist oraz panem Waldemarem Tchieleczek specjalistą- automatykiem . W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas: IV M, IV A, III M technikum oraz ślusarze z klasy III es szkoły branżowej.

 

BA GLASS jest jednym z największych producentów opakowań szklanych dla branży spożywczej. Firma obecna jest w 7 krajach, produkując rocznie ponad 8 miliardów butelek w 11 kolorach. Zatrudnia 3800 pracowników w 12 fabrykach. Obecnie dystrybuuje szklane opakowania w ponad 80 krajach na całym świecie. Fabryki BA GLASS są zorganizowane pod względem wielkości i technologii oraz specjalistycznych linii produkcyjnych w celu zaspokojenia różnych potrzeb klientów na opakowania szklane z przemysłu spożywczego i napojowego.

Ciekawym akcentem spotkania był wyświetlony filmik ukazujący cały proces produkcyjny butelek szklanych w kilku kolorach w jednej z fabryk w Portugalii, począwszy od fazy pierwszej czyli pomiaru, mierzenia różnych surowców wchodzących w skład szkła do fazy ostatniej jaką jest otrzymany gotowy, zapakowany już wyrób.

Oprócz profilu działalności firmy w trakcie spotkania przedstawiono także ofertę zatrudnienia dla przyszłych absolwentów oraz możliwości odbywania staży i praktyk zawodowych przez uczniów.


Beata Kresan – szkolny doradca zawodowy