banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9244
mod_vvisit_counterWczoraj15927
mod_vvisit_counterTydzień25171
mod_vvisit_counterZeszły tydzień60793
mod_vvisit_counterMiesiąc163538
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc145398
mod_vvisit_counterOd początku12903403

Aktualnie: gości 117, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 54.198.86.28
 , 
Dzisiaj: 25 Cze, 2018
perspektywy
Bezpieczeństwo na drodze zależy od Nas wszystkich PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 04 grudnia 2017 16:17

Debata „ Bezpieczeństwo na drodze zależy od Nas wszystkich”.

Bezpieczeństwo na drodzeW Centrum Wystawienniczo – Kongresowym w Opolu odbyła się debata dla przedstawicieli samorządów uczniowskich szkół średnich miasta Opola pn.” Bezpieczeństwo na drodze zależy od Nas wszystkich”. W debacie wzięli udział uczniowie z klasy II M technikum: Robert Jabłoński, Dominik Lotko oraz Martin Stotko z opiekunem p. Beatą Kresan.

Organizatorem spotkania była Komenda Miejska Policji w Opolu, Fundacja PRO-LEGE w Opolu, Wydział Zarządzania Kryzysowego UM Opola, WORD w Opolu, Radio DOXA w Opolu oraz TV Brawo w Chróścinie – producent programu „Na osi”, natomiast koordynatorem przedsięwzięcia był asp. sztab. Maciej Kędra – ekspert Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Głównym założeniem debaty było promowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród młodzieży, kształtowanie właściwych nawyków zachowania się młodzieży na drodze oraz wdrożenie uczniów do poprawnych zachowań w roli pieszych, rowerzystów, motorowerzystów i kierowców. W trakcie spotkania p. Dominik Grabowski – instruktor i egzaminator z WORD w Opolu przedstawił młodzieży na czym polegać będzie dwuletni okres próbny młodego kierowcy, który jest jedną z propozycji resortu spraw wewnętrznych.  Jednym z tematów poruszanych w trakcie debaty była  Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa za pomocą której każdy z nas może przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w okolicy. Mapa zawiera również informacje pochodzące z baz policyjnych dotyczące zagrożeń najbardziej uciążliwych społecznie.

Na koniec debaty wszyscy rozwiązywali test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na drodze oraz kształtowania umiejętności i przewidywania zagrożeń w ruchu drogowym.

Obdarowana młodzież jednorazowymi alkomatami i odblaskami przez Policję, mogła także przetestować urządzenie symulujące zderzenie oraz symulator dachowania z WORD w Opolu.


Beata Kresan – szkolny doradca zawodowy

Poprawiony: poniedziałek, 04 grudnia 2017 20:54