banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4912
mod_vvisit_counterWczoraj7922
mod_vvisit_counterTydzień29252
mod_vvisit_counterZeszły tydzień43039
mod_vvisit_counterMiesiąc92816
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc255442
mod_vvisit_counterOd początku13974490

Aktualnie: gości 226 połączonych
Twój IP: 54.226.25.74
 , 
Dzisiaj: 16 Sty, 2019
perspektywy
POCZET SZTANDAROWY NA NARODOWYM ŚWIĘCIE NIEPODLEGŁOŚCI PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 16 listopada 2017 13:14

Poczet sztandarowy na Narodowym Święcie Niepodległości

11 listopadaNowy Poczet Sztandarowy w składzie: Dominik Cebulla, Jacek Ostrowski i Jan Posor (klasa 2A), zadebiutowali dnia 11 listopada (sobota) na uroczystości z okazji 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w Katedrze Opolskiej z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich i samorządowych, kompanii honorowej 10 Brygady Logistycznej w Opolu, Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, wszystkich pocztów sztandarowych służb mundurowych, urzędów państwowych, wojska, uczelni, szkół, kombatantów, grup rekonstrukcji historycznych i zaproszonych gości. Następnie miało miejsce przejście wszystkich uczestników uroczystości i zaproszonych gości pod pomnik Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego na Placu Wolności.

Za długoletnią wzorową służbę i pracę, złotymi, srebrnymi i brązowymi Medalami Sił Zbrojnych w Służbie Ojczyzny odznaczono żołnierzy i pracujących w Wojsku Polskim. Dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oddano salwę honorową. Po wystąpieniach pani poseł Katarzyny Czochary, pana wojewody opolskiego Adriana Czubaka i pana marszałka województwa opolskiego Szymona Ogłazy, miało miejsce złożenie kwiatów pod pomnikiem o Polskość Śląska Opolskiego.

Choć pogoda jak na listopad przypadło nie rozpieszczała, nowy Poczet Sztandarowy godnie reprezentował naszą szkołę.


Małgorzata Zakrzewska - wychowawca klasy 2A

Poprawiony: piątek, 17 listopada 2017 12:04