banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4405
mod_vvisit_counterWczoraj6221
mod_vvisit_counterTydzień10626
mod_vvisit_counterZeszły tydzień42797
mod_vvisit_counterMiesiąc76658
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc131664
mod_vvisit_counterOd początku13350122

Aktualnie: gości 98, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 54.161.100.24
 , 
Dzisiaj: 15 Paź, 2018
perspektywy
Bak pełen krwi w Mechaniczniaku! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Krwiodawstwo
Wpisany przez m@rek   
piątek, 10 listopada 2017 09:44

Bak pełen krwi w Mechaniczniaku!

Moja Krew Od wielu lat akcje krwiodawstwa w Zespole Szkół Mechanicznych i współpraca z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu są ważnym elementem życia szkoły. Dar krwi i wiedza na temat jej donacji jest szczególnie ważna w szkole o naszym profilu. Przecież jesteśmy pasjonatami motoryzacji…

 

Już kolejny raz w Mechaniczniaku, 8 listopada 2017 roku, odbyła się akcja poboru krwi przeprowadzona przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. Rozpoczęła się ona o godz. 8:00 i trwała do godz. 12:00. Nie zaburzała pracy naszej szkoły ani nie przeszkodziła w prowadzeniu zajęć lekcyjnych. Chętnych do oddania krwi było aż 45 uczniów. Ostatecznie do donacji dopuszczono 36 młodych ludzi. Warto wspomnieć, że spora część uczestników akcji oddawała krew po raz pierwszy, ale jak zawsze dopisali starzy bywalcy, zwłaszcza z klas maturalnych. Ostatecznie udało nam się zebrać prawie 17 litrów krwi!

Bardzo cieszymy się, że zainteresowanie było tak duże, a to dopiero pierwsza akcja w tym roku szkolnym. Kolejną zaplanowano na styczeń 2018 roku.

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyłączyli się do tej szlachetnej akcji!


Daria Fliśnik