banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7090
mod_vvisit_counterWczoraj14391
mod_vvisit_counterTydzień7090
mod_vvisit_counterZeszły tydzień100389
mod_vvisit_counterMiesiąc21481
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc435965
mod_vvisit_counterOd początku34608639

Aktualnie: gości 249, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 3.239.6.58
 , 
Dzisiaj: 02 Kwi, 2023
perspektywy
Praktyka zawodowa w Ingolstadt PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Współpraca - Comenius
Wpisany przez Marek Wilk   
czwartek, 19 października 2017 09:30

Praktyka zawodowa w Ingolstadt

wycieczka TURCK Obróbka skrawaniem, lutowanie, lakierowanie oraz ćwiczenia z zakresu układu połączeń to tylko niektóre z czynności, jakie wykonywali uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu, pod czujnym okiem niemieckich specjalistów podczas dwutygodniowej praktyki zawodowej w Ingolstadt. Dziewięciu uczniów klasy mechatronicznej i mechanicznej doskonaliło swoje umiejętności w pracowni elektromechaniki oraz pracowni obróbki ręcznej metali szlifując przy tym umiejętności językowe.

 

Miasto Ingolstadt dzięki mieszczącej się tam fabryce Audi oraz położonego obok muzeum Audi Mobile jest wielką gratką dla miłośników czterech kółek. Dzięki wystawie i bardzo ciekawej ekspozycji w muzeum Audi uczniowie poznali historię firmy, natomiast wizyta w fabryce zaznajomiła ich z procesem produkcji. Podczas dwutygodniowego pobytu był też czas na wypoczynek i liczne atrakcje m.in. wizyta na basenie, w kinie czy na kręgielni. Uczniowie zwiedzili także stolicę Bawarii - Monachium, gdzie oprócz najważniejszych zabytków miasta odwiedzili także muzeum konkurencyjnej bawarskiej marki BMW. Ważnym punktem dla fanów piłki nożnej była możliwość odwiedzenia Allianz Arena, czyli stadionu klubowego drużyny Bayern München, w której na co dzień gra kapitan naszej reprezentacji Robert Lewandowski.

Dwutygodniowy pobyt w Ingolstadt pozwolił uczniom przede wszystkim udoskonalić swoje umiejętności praktyczne oraz językowe, ale także zwiedzić część Bawarii, z której wywodzą się dwie słynne marki samochodowe Audi i BMW. Uczestnictwo w praktykach zawodowych uczniów jest możliwe dzięki wieloletniej współpracy naszej szkoły ze szkołą zawodową FOS BOS z Ingolstadt. Opiekunami grupy były panie: Iwona Majek – Wiśniowska oraz Marzena Skrzyniarz.

"Podczas wymiany nauczyliśmy się wielu ciekawych PRAKTYCZNYCH rzeczy. Jesteśmy pod dużym wrażeniem bogato wyposażonych pracowni. Ćwiczenia praktyczne mieliśmy od poniedziałku do piątku, a czas wolny wykorzystywaliśmy na relaks oraz zwiedzanie. To były dwa SUPER tygodnie!” Sebastian Rosoł kl. 3 M


Marzena Skrzyniarz

Poprawiony: czwartek, 19 października 2017 09:32