banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj9315
mod_vvisit_counterWczoraj10814
mod_vvisit_counterTydzień32850
mod_vvisit_counterZeszły tydzień69152
mod_vvisit_counterMiesiąc71592
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc427090
mod_vvisit_counterOd początku19881613

Aktualnie: gości 145, 
wizytacje 6 połączonych
Twój IP: 3.233.229.90
 , 
Dzisiaj: 07 Lip, 2020
perspektywy
Pożegnanie lata PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - Sport
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 02 października 2017 12:30

Pożegnanie lata

pożegnanie lataTradycyjnie, wczesną jesienią, która zbiega się z dniem chłopaka, wyjeżdżamy zorganizowaną grupą rowerową na wycieczkę.

W tym roku podziwialiśmy tereny Gminy Dąbrowa. Trasa, z pozoru nieciekawa, zaskoczyła nas różnorodnością przyrody i ciekawymi obiektami architektonicznymi. Przykładem może być odrestaurowany pałac w Naroku, zbudowany w 1865 r. w stylu anglikańsko-bizantyjskim. Trasa prowadziła nas do Sławic, Żelaznej i dalej czerwonym szlakiem w okolicę miejscowości Niewodniki do Naroka. Przemierzaliśmy ten odcinek wśród łąk i pól aż do jazu na Odrze. Na liczniku pokazała się liczba 20 km, co oznaczało krótki odpoczynek i drugie śniadanie.

Następny etap wycieczki prowadził przez Narok i dalej do Skarbiszowa, Ciepielowic, Lipową, aby przed Nową Jamką wjechać w Bory Niemodlińskie. Jadąc przez las uwagę naszą przykuwała jesienna cisza, którą pogłębiał brak śpiewów żyjącego tu ptactwa. Ta atmosfera udzieliła się całej grupie. Ustały głośne rozmowy i podświadomie wsłuchiwaliśmy się w dobiegające nas odgłosy życia. Jeszcze kilkanaście naciśnięć na pedały i oto zatrzymujemy się przed późnorenesansowym zamkiem w Dąbrowie. Za nami większa część trasy. Zasłużona przerwa po kolejnych 20 kilometrach zróżnicowanego terenu. Niektórzy już trochę zmęczeni, ale do Opola już niedaleko. Ruszyliśmy w kierunku Chróściny. Jest łatwiej bo ten odcinek jedziemy z górki. Jeszcze tylko Mechnice i dalej przez Chmielowice dojeżdżamy do Opola. Na wyspie Bolko kończymy rajd. W nogach mamy 52 kilometry i jeszcze trochę sił, aby dojechać do domów.

Grupie, która liczyła 31 uczniów naszej szkoły, towarzyszyli nauczyciele: Jan Front, Katarzyna Front, Włodzimierz Kania, Małgorzata Zakrzewska, Joanna Gwóźdź, Beata Ławrowska, Marzena Skrzyniarz i organizator Jerzy Tracz.

Grupę wspierali również przedstawiciele Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej „Rajder”, którzy przejmowali inicjatywę w newralgicznych miejscach trasy wycieczki czuwając na bezpieczeństwem uczestników.

Wszystkim dziękuję za miłą atmosferę i zapraszam na wiosenny rajd, który planowany jest na miesiąc maj 2018 r.


Jerzy Tracz

Poprawiony: wtorek, 03 października 2017 20:16