banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1144
mod_vvisit_counterWczoraj7783
mod_vvisit_counterTydzień19421
mod_vvisit_counterZeszły tydzień30440
mod_vvisit_counterMiesiąc99873
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc139566
mod_vvisit_counterOd początku12307626

Aktualnie: gości 29 połączonych
Twój IP: 54.81.182.16
 , 
Dzisiaj: 21 Mar, 2018
perspektywy
Opolski salon maturzystów PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - SzOK
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 26 września 2017 08:32

salon maturzystów

Mechaniczniak na salonach

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczniowie klas IV technikum ZSM w Opolu mogli uzyskać podczas Opolskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, który odbył się  19 września w „Łączniku” Politechniki Opolskiej. W trakcie trwania Salonu maturzyści z województwa opolskiego mogli spotkać się z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu i wysłuchać wykładów na temat egzaminu maturalnego w 2018 roku z przedmiotów obowiązkowych oraz najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych.

Podczas uroczystej inauguracji gości Salonu powitali prof. Krzysztof Malik – prorektor ds. studenckich i Inwestycji Politechniki Opolskiej oraz prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, który w swoim wystąpieniu zachęcał maturzystów do pozostania w Opolu i podjęcia studiów na opolskich uczelniach. W drugiej części spotkania goście uczestniczyli w wykładzie „Matura 2018 – warto zdać jak najlepiej” prowadzonym przez dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu – Wojciecha Małeckiego. Dyrektor OKE we Wrocławiu omówił wymagania i procedury maturalne pomocne w procesie przygotowań.

Tak jak co roku podczas Salonu swoją ofertę studiów przedstawiły opolskim maturzystom uczelnie wyższe z całej Polski. Maturzyści mogli zapoznać się z zasadami rekrutacji, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania.


Beata Kresan – szkolny doradca zawodowy

Poprawiony: wtorek, 26 września 2017 08:46