Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1530
mod_vvisit_counterWczoraj10486
mod_vvisit_counterTydzień49145
mod_vvisit_counterZeszły tydzień42577
mod_vvisit_counterMiesiąc134441
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc224948
mod_vvisit_counterOd początku11978381

Aktualnie: gości 100, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 54.227.104.40
 , 
Dzisiaj: 18 Sty, 2018
Opolski salon maturzystów PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - SzOK
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 26 września 2017 08:32

salon maturzystów

Mechaniczniak na salonach

Jak przygotować się do matury, żeby zdać ją jak najlepiej? Co i gdzie studiować? Czym kierować się przy wyborze dalszej drogi kształcenia?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uczniowie klas IV technikum ZSM w Opolu mogli uzyskać podczas Opolskiego Salonu Maturzystów Perspektywy 2017, który odbył się  19 września w „Łączniku” Politechniki Opolskiej. W trakcie trwania Salonu maturzyści z województwa opolskiego mogli spotkać się z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu i wysłuchać wykładów na temat egzaminu maturalnego w 2018 roku z przedmiotów obowiązkowych oraz najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych.

Podczas uroczystej inauguracji gości Salonu powitali prof. Krzysztof Malik – prorektor ds. studenckich i Inwestycji Politechniki Opolskiej oraz prezydent miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, który w swoim wystąpieniu zachęcał maturzystów do pozostania w Opolu i podjęcia studiów na opolskich uczelniach. W drugiej części spotkania goście uczestniczyli w wykładzie „Matura 2018 – warto zdać jak najlepiej” prowadzonym przez dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu – Wojciecha Małeckiego. Dyrektor OKE we Wrocławiu omówił wymagania i procedury maturalne pomocne w procesie przygotowań.

Tak jak co roku podczas Salonu swoją ofertę studiów przedstawiły opolskim maturzystom uczelnie wyższe z całej Polski. Maturzyści mogli zapoznać się z zasadami rekrutacji, planowanymi nowymi kierunkami i warunkami studiowania.


Beata Kresan – szkolny doradca zawodowy

Poprawiony: wtorek, 26 września 2017 08:46