banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2440
mod_vvisit_counterWczoraj3618
mod_vvisit_counterTydzień2440
mod_vvisit_counterZeszły tydzień30668
mod_vvisit_counterMiesiąc89616
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc183819
mod_vvisit_counterOd początku13013300

Aktualnie: gości 95, 
wizytacje 8 połączonych
Twój IP: 54.224.216.155
 , 
Dzisiaj: 22 Lip, 2018
perspektywy
Rozpoczecie roku szkolnego 2017/2018 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 06 września 2017 10:26

I znowu szkoła

rozpoczecie roku szkolnego
„Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział,

ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko trochę obchodziło,
a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało."

Janusz Korczak

 

    Mimo niekorzystnych zapowiedzi synoptyków, dnia 4 września 2017r., w słoneczny poranek odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Inaugurację zwyczajowo poprowadził p. Dyrektor – Bogusław Januszko. Po przywitaniu młodzieży i nauczycieli zgromadzonych na boisku szkolnym, p. Dyrektor powitał gości Marka Grusa - szefa ds. gwarancji, metod i standardów, Arkadiusza Magdziarek - szefa serwisu i Jakuba Oleksy - specjalistę ds. marketingu przedstawicieli partnerskiej firmy VipCar z Opola. Ich obecność wiązała się z faktem przyznania po raz kolejny uczniom Naszej szkoły: Pasternak Sebastian i Schwierz Krzysztof nagród za osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2016/2017 ze szczególnym uwzględnieniem wyników kształcenia z przedmiotów zawodowych. Dwaj uczniowie wystąpili z szeregu i z rąk znamienitych gości odebrali ufundowane nagrody.

Pan Dyrektor Bogusław Januszko w kilku słowach wskazał na wyzwania, które stawia przed uczniami szkoła, podkreślił potrzebę wspólnego podejmowania zadań i osiągania wspólnego celu.

Następnie pan Dyrektor poprosił o zabranie głosu przedstawiciela Samorządu Uczniowskiego – Jakuba Warsitza z klasy 3C, który w krótkim wystąpieniu przywitał nauczycieli oraz uczniów życząc im wielu sukcesów i radości w nowym roku szkolnym.

Po zakończeniu inauguracji, zgromadzeni na uroczystości uczniowie klas starszych, wydali z siebie tradycyjny "okrzyk przywitania" i udali się wraz z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych. Natomiast uczniowie klas pierwszych pozostali na boisku szkolnym, by poznać swoich nowych wychowawców, którzy wprowadzili Ich w tajniki "Mechaniczniaka".

Ryszard Ostrowski

Poprawiony: środa, 06 września 2017 13:07