banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7308
mod_vvisit_counterWczoraj4194
mod_vvisit_counterTydzień17802
mod_vvisit_counterZeszły tydzień30440
mod_vvisit_counterMiesiąc98254
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc139566
mod_vvisit_counterOd początku12306007

Aktualnie: gości 117, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 54.224.117.28
 , 
Dzisiaj: 20 Mar, 2018
perspektywy
Henryk Kwolik PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 20 lipca 2017 12:35

Henryk Kwolik
(22.06.1953 – 10.07.2017)

Henryk KowolikHenryk Kwolik w swej wieloletniej pracy nauczyciela wychowania fizycznego i trenera piłki ręcznej wykazał się znaczącymi sukcesami w swej karierze zawodowej. Jego praca w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu (1989 – 2012), oraz trenerska w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Opolu, klubie sportowym „Ruch” Zdzieszowice, klubie sportowym „Start” Opole, klubie sportowym „Małapanew” Ozimku została potwierdzona wieloma zdobytymi medalami i odznakami sportowymi, doceniona licznymi nagrodami dyrektora szkoły, a ponadto uhonorowana Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

Henryk Kwolik ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu uzyskując specjalizację trenera piłki ręcznej. Wykorzystując zdobyte kwalifikacje prowadził szkolne i klubowe drużyny piłki ręcznej osiągając z młodzieżą tytuły mistrzowskie na szczeblu  wojewódzkim i ogólnopolskim.

Henryk Kwolik był nauczycielem i trenerem zawsze dążącym do rozwoju osobowości uczniów i zawodników, kształtując w nich postawy sportowe: zdyscyplinowania, zespołowości, odpowiedzialności. Zaangażowany organizator pracy nauczycielskiej i trenerskiej, zdeterminowany postawą sportową, swym spokojem i opanowaniem potrafił skupić uwagę swych podopiecznych na dążeniu do osiągnięcia celów sportowych jakimi były najlepsze wyniki.Osoba Henryka Kwolika została na trwałe wyryta w wielu rocznikach absolwentów szkoły i zawodnikach klubowych. Zapewne będzie im towarzyszyć ilekroć przywoływać będą wspomnienia szkolne i sportowe. Będzie to dowodem uznania dla jego osobowości pedagogicznej w kształtowaniu postaw i umysłów sportowych, młodych ludzi.


 

Bogusław Januszko - dyrektor

Poprawiony: wtorek, 22 sierpnia 2017 11:50