banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2926
mod_vvisit_counterWczoraj3861
mod_vvisit_counterTydzień27561
mod_vvisit_counterZeszły tydzień28152
mod_vvisit_counterMiesiąc116051
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc210677
mod_vvisit_counterOd początku12710518

Aktualnie: gości 57, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 54.92.173.9
 , 
Dzisiaj: 23 Maj, 2018
perspektywy
DZIEŃ WETERANA PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 31 maja 2017 13:27

DZIEŃ WETERANA

weteranJak co roku, z okazji obchodów Dnia Weterana,  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  konkursach organizowanych przez Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ w Opolu. Był to konkurs plastyczny nt. "Żołnierze Wojska Polskiego w misjach pokojowych", na  który prace wykonali: Natalia Winter kl. 2Ct oraz Jane i Joe Morawscy kl. 1Ct oraz konkurs wiedzy pt. „Udział żołnierzy polskich w misjach pokojowych i stabilizacyjnych w l. 1953 – 2016", w którym wzięli udział: Kevin Jabłonka kl. 1M, Patryk Kołtun kl. 2Ct i Szymon Samson kl. 1A.

Dzień Weterana, który przypada na 29 maja, to piękne święto, które pozwala nam, choć na chwilę, oddać cześć wszystkim, którzy służyli i walczyli. Nasi uczniowie, przy okazji konkursu, mieli okazję spotkać się z uczestnikiem misji w Iraku i Afganistanie - starszym chorążym sztabowym - p. Stanisławem Gawłem. Słuchając opowieści gościa młodzież poznała historię misji pokojowych, ich zasięg i obszar działań, a także zadania, które wykonują żołnierze służący na misjach. Uczniowie poznali również znaczenie i rolę ONZ w zapewnieniu pokoju i bezpieczeństwa, wygaszaniu konfliktów w świecie oraz budowy wzajemnego zaufania i współpracy. Ogromne wrażenie wywarły także osobiste wspomnienia i doświadczenia p. Stanisława.

To była piękna lekcja patriotyzmu, służby i poświęcenia.


Małgorzata Gregorius

Poprawiony: środa, 31 maja 2017 13:36