banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1468
mod_vvisit_counterWczoraj6457
mod_vvisit_counterTydzień1468
mod_vvisit_counterZeszły tydzień67985
mod_vvisit_counterMiesiąc154749
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc224948
mod_vvisit_counterOd początku11998689

Aktualnie: gości 158, 
wizytacje 6 połączonych
Twój IP: 54.234.65.78
 , 
Dzisiaj: 21 Sty, 2018
Berlin zdobyty PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez m@rek   
poniedziałek, 29 maja 2017 14:06

Berlin zdobyty

Opole We wtorek 26 maja uczniowie naszej szkoły byli na wycieczce w stolicy Niemiec. Berlin jest miastem pełnym atrakcji i spokojnie można je zwiedzać tydzień, ale my mieliśmy do dyspozycji tylko jeden dzień. Zwiedzanie zaczęliśmy od Alexanderplatz i słynnej wieży telewizyjnej. Później był spacer Aleją Unter den Linden pod Bramę Branderburską i łynny Reichstag ( siedziba Rządu). Po drodze malownicza Wyspa Muzeów i Katedra ( Berliner Dom) gdzie można było sobie poleżeć na trawie. Ze względu na małą ilość czasu mogliśmy tylko o tym pomarzyć. Miłośników samochodów oraz wszelkich ciekawostek związanych z techniką zainteresowały oczywiście salony Volkswagena i Mercedesa. 

Dominik (uczeń kl.IIC) stwierdził: "Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc w Berlinie , ale najczęściej moją uwagę przyciągały sportowe i luksusowe samochody. W salonach samochodowych, które odwiedziliśmy widziałem silnik Bugatti Chiron W16. Moje zachcianki zostały spełnione". Sebastian, przyszły technik mechanik samochodowy, powiedział: "Widzieliśmy ciekawe zabytki miasta , miejsce gdzie przebiegał Mur Berliński , jak wygląda życie w metropolii oraz wnętrze silnika Mercedesa US63 Amb S o układzie V8 z mocą 85km. Wszystko zrobiło na mnie duże wrażeni".

Pozostali uczestnicy również są bardzo zadowoleni .


Iwona Majek-Wiśniowska

Poprawiony: wtorek, 30 maja 2017 09:43