banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1058
mod_vvisit_counterWczoraj3618
mod_vvisit_counterTydzień1058
mod_vvisit_counterZeszły tydzień30668
mod_vvisit_counterMiesiąc88234
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc183819
mod_vvisit_counterOd początku13011918

Aktualnie: gości 62, 
wizytacje 8 połączonych
Twój IP: 54.198.77.35
 , 
Dzisiaj: 22 Lip, 2018
perspektywy
Mechaniczniak w ZOO PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez m@rek   
poniedziałek, 29 maja 2017 12:51

Mechaniczniak w ZOO

Opole Dnia 23 maja 2017 r., w piękny wiosenny, a właściwie letni dzień wybraliśmy się (klasa 1At – technik mechanik) do naszego pięknego Ogrodu Zoologicznego. Wyszliśmy ze szkoły ok. godziny 9.45 i ruszyliśmy na wyprawę. Trasa wiodła przez centrum Opola, z licznymi przystankami w ciekawych punktach miasta. Podróż była wesoła, okraszona dużą ilością zdjęć. Już wcześniej poczytaliśmy co nie co o historii nowoczesnych ZOO, która zaczęła się ok. 200 lat temu. Od tego czasu świat uległ ogromnym przemianom. W naukach biologicznych nastąpił znaczny postęp wiedzy. Jednocześnie wystąpiło na większości obszarów świata przyrody stale rosnące zagrożenie dla gatunków, środowisk życia i ekosystemów. Dbałość o systemy biologiczne naszej planety jest jednym z największych wyzwań dla ludzkości. W konsekwencji ochrona przyrody stała się najważniejszym tematem dla ogrodów zoologicznych i w związku z tym stale ewoluują one od menażerii przez parki zoologiczne do centrów ochrony.

 

 Na wejściu sprawdziliśmy, co ciekawego będzie dziś w ZOO, jak się okazało w samo południe miało odbyć się karmienie uchatek, a godzinę później - goryli. Z wielką niecierpliwością doczekaliśmy się obu „okazji” do zobaczenia czegoś, czego na co dzień zobaczyć nie możemy. Generalnie cała wyprawa integrowała nas na świeżym powietrzu, a sprzyjająca pogoda i spotkanie ze zwierzętami na dużych wybiegach w otoczeniu majowej zieleni, spowodowały, że wycieczkę zaliczamy do udanych!


Małgorzata Zakrzewska

Poprawiony: wtorek, 30 maja 2017 09:43