banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3465
mod_vvisit_counterWczoraj5123
mod_vvisit_counterTydzień8588
mod_vvisit_counterZeszły tydzień28407
mod_vvisit_counterMiesiąc100024
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc224247
mod_vvisit_counterOd początku12168211

Aktualnie: gości 135, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 54.90.119.59
 , 
Dzisiaj: 19 Lut, 2018
Jak powstaje prąd? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 26 kwietnia 2017 11:59

Jak powstaje pradJak powstaje prąd?

Jak powstaje prąd? Ile węgla potrzeba do tego celu? Kiedy zostanie zakończona rozbudowa elektrowni?

Aby uzyskać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, korzystając z XIII Dni Otwartych w Elektrowni Opole, młodzież z 1 i 2 klas technicznych mechatronicznych udała sie 21 kwietnia do elektrowni. Uczniowie przed wejściem na teren Elektrowni Opole poszerzyli wiedze z zakresu procesu spalania węgla i otrzymywania energii elektrycznej, odnawialnej i ciepła oglądając prezentacje oraz wysłuchali wykładu Pana Zbigniewa Dziemidowicza o głównych założeń technicznych, korzyściach i wpływie na otoczenie planowanych bloków 5 i 6. Następnie pod opieką pracowników Elektrowni, młodzież udała sie na zwiedzanie min: placów węglowych, turbogeneratorów, chłodni kominowych, maszynowni oraz centralnej nastawni elektrowni. Uczniowie mieli również możliwość zobaczenia budowy nowo powstających bloków 5 i 6 z najwyższego poziomu bloku energetycznego czyli z wysokości 96 metrów!

Na pewno młodzieży pozostanie w pamięci na wiele lat pobyt na tak dużym zakładzie produkcyjnym i na największym w Polsce placu budowy.


K. Łydka, A. Hetmańska

Poprawiony: czwartek, 27 kwietnia 2017 08:40