banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5641
mod_vvisit_counterWczoraj7356
mod_vvisit_counterTydzień5641
mod_vvisit_counterZeszły tydzień42572
mod_vvisit_counterMiesiąc146870
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc197439
mod_vvisit_counterOd początku10511229

Aktualnie: gości 133, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 54.81.188.230
 , 
Dzisiaj: 28 Maj, 2017
Jak powstaje prąd? PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 26 kwietnia 2017 11:59

Jak powstaje pradJak powstaje prąd?

Jak powstaje prąd? Ile węgla potrzeba do tego celu? Kiedy zostanie zakończona rozbudowa elektrowni?

Aby uzyskać odpowiedzi na te i wiele innych pytań, korzystając z XIII Dni Otwartych w Elektrowni Opole, młodzież z 1 i 2 klas technicznych mechatronicznych udała sie 21 kwietnia do elektrowni. Uczniowie przed wejściem na teren Elektrowni Opole poszerzyli wiedze z zakresu procesu spalania węgla i otrzymywania energii elektrycznej, odnawialnej i ciepła oglądając prezentacje oraz wysłuchali wykładu Pana Zbigniewa Dziemidowicza o głównych założeń technicznych, korzyściach i wpływie na otoczenie planowanych bloków 5 i 6. Następnie pod opieką pracowników Elektrowni, młodzież udała sie na zwiedzanie min: placów węglowych, turbogeneratorów, chłodni kominowych, maszynowni oraz centralnej nastawni elektrowni. Uczniowie mieli również możliwość zobaczenia budowy nowo powstających bloków 5 i 6 z najwyższego poziomu bloku energetycznego czyli z wysokości 96 metrów!

Na pewno młodzieży pozostanie w pamięci na wiele lat pobyt na tak dużym zakładzie produkcyjnym i na największym w Polsce placu budowy.


K. Łydka, A. Hetmańska

Poprawiony: czwartek, 27 kwietnia 2017 08:40