banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2983
mod_vvisit_counterWczoraj9189
mod_vvisit_counterTydzień56321
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc2983
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc372480
mod_vvisit_counterOd początku35451727

Aktualnie: gości 181, 
wizytacje 5 połączonych
Twój IP: 3.230.152.133
 , 
Dzisiaj: 01 Cze, 2023
perspektywy
Uczniowie z Bawarii na praktykach w Mechaniczniaku PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
poniedziałek, 24 kwietnia 2017 21:34

Wymiana2017Uczniowie z Bawarii  na praktykach w Mechaniczniaku.

     W ramach wymiany międzynarodowej w dniach 26.03. - 7.04.2017r. odwiedziła nas młodzież z partnerskiej szkoły FOS BOS Ingolstadt. Szkoła, z którą współpracujemy już od 10 lat kształci uczniów w kierunkach technicznych i socjalnych. Dwutygodniową praktykę zawodową odbywali w różnych działach Centrum Kształcenia Praktycznego między innymi: programowania sterowników, spawania, obróbki ręcznej i maszynowej. Bardzo dobrze wyposażone pracownie pozwoliły im na zdobycie nowych doświadczeń. Równie interesującymi były praktyki w przedszkolach nr 5 i 25. Niemieccy goście zauważyli, że w polskich przedszkolach oprócz zabawy ( odmiennie niż w ich ojczyżnie ) dzieci uczą się pisania, czytania, liczenia.  W wolnych chwilach był czas na wyjście do kręgielni, kina, na wycieczkę do Katowic i zwiedzenie kopalni Guido na poziomie 320 m. To dwudziestowieczna kopalnia w pełnej okazałości i z bliska można zobaczyć pracę kombajnu węglowego i poznać tajniki zawodu górnika. Młodzi ludzie mieli możliwość poznać obyczaje, tradycję i kulturę naszego kraju, a poprzez udział w zajęciach szkolnych, odmienne systemy szkolnictwa.

    Uczniowie mieszkali w Bursie, co umożliwiało im lepszą integrację z młodzieżą.  Polska kuchnia bardzo im smakowała szczególnie pierogi i bigos. Pobyt w Opolu uważają za bardzo udany.  

   Simon Windel, jeden z uczestników twierdzi, że ,,Opole jest genialne, w dzień można poleżeć nad Odrą, wieczorami smacznie zjeść. Duże wrażenie zrobiła na nas Niemcach gościnność z jaką się tutaj spotkaliśmy.,,

 Na koniec wszyscy uczestnicy wymiany otrzymali certyfikaty i drobne upominki, z czego byli bardzo zadowoleni co widać na załączonych zdjęciach.


Iwona Majek-Wiśniowska

Poprawiony: wtorek, 25 kwietnia 2017 08:34