banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2688
mod_vvisit_counterWczoraj3389
mod_vvisit_counterTydzień38674
mod_vvisit_counterZeszły tydzień28152
mod_vvisit_counterMiesiąc127164
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc210677
mod_vvisit_counterOd początku12721631

Aktualnie: gości 83, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 54.198.119.26
 , 
Dzisiaj: 26 Maj, 2018
perspektywy
Akademii Inter Cars PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 13 marca 2017 09:08

Akademii Inter CarsProfesjonaliści branży samochodowej szkolą (się) w opolskim Mechaniczniaku

    W dniach 9 i 10 marca 2017 roku w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu odbyła się kolejna - tym razem dwudniowa - sesja Akademii Inter Cars.

   Akademia Inter Cars jest unikatowym - w skali całego kraju – pomysłem na realizację zbliżenia szkolnictwa zawodowego z rynkiem pracy. Trwające od pięciu lat przedsięwzięcie, polega na współpracy Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu z opolskim oddziałem firmy InterCars SA. Organizowane przez InterCars Polska profesjonalne szkolenia dla przedsiębiorców i pracowników branży samochodowej, odbywają się w pracowni diagnostyki samochodowej ZSM w Opolu. Eksperci wiodących firm działających na rynku motoryzacyjnym, przekazują aktualną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. Każdorazowo - wraz z zawodowymi mechanikami - w tych zajęciach biorą udział uczniowie i nauczyciele przedmiotów samochodowych.

    Tym razem było to kolejne szkolenie dla serwisów hamulcowych firmy ATE założonej ponad 100 lat temu przez Alfreda Tevesa. Obecnie wchodzi ona w skład Continental Group.
Tematyka całego cyklu obejmuje:
1 - Serwis, konserwacja i naprawa nowoczesnych układów hamulcowych.
2 - Serwis i diagnostyka nowoczesnych układów hamulcowych.
3 - Podstawy elektryki w praktyce.
4 - Systematyczne szukanie błędów w Systemach ABS.
5 - Diagnostyka i naprawa elektronicznych systemów dynamiki jazdy.
Treścią zajęć „Postawy elektryki w praktyce” było: odczytywanie schematów, pogłębianie znajomości zasad prawidłowych pomiarów, praktyczne ćwiczenia z pomiarów czujników ATE I VDO, zastosowanie przyrządów diagnostycznych, interpretacja wyników pomiarów oraz kodów usterek, ważne informacje o zarządzaniu zasilaniem.
Zajęcia prowadził doradca techniczny z centrali firmy ATE Sebastian Matuschek z Frankfurtu nad Menem, na co dzień pracujący w niemieckojęzycznych krajach Europy.


Czesław Cebulla

Poprawiony: poniedziałek, 13 marca 2017 09:28