banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj198
mod_vvisit_counterWczoraj3861
mod_vvisit_counterTydzień24833
mod_vvisit_counterZeszły tydzień28152
mod_vvisit_counterMiesiąc113323
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc210677
mod_vvisit_counterOd początku12707790

Aktualnie: gości 53 połączonych
Twój IP: 54.80.68.137
 , 
Dzisiaj: 23 Maj, 2018
perspektywy
Konkurs wiedzy o żołnierzach wykletych PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Egzaminy i konkursy
Wpisany przez Włodek Kania   
wtorek, 07 marca 2017 12:43

Patron szkoły zobowiązuje…
Trzecie miejsce w III Opolskim Teście Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych !

Konkurs  W piątkowe popołudnie (3 marca 2017) w Urzędzie Wojewódzkim przeprowadzony został test sprawdzający wiedzę na temat Żołnierzy Wyklętych i ich działalności. Organizatorem testu jest  Fundacja „Dla Dziedzictwa” w partnerstwie z Opolskim Kuratorem Oświaty, Młodzieżowym Domem Kultury w Opolu, Delegaturą IPN w Opolu oraz opolskimi mediami Radiem Opolem i TVP Opole. Wydarzenie objęli patronatami honorowymi: Wojewoda Opolski Adrian Czubak, Prezydent Miasta Opola Arkadiusz Wiśniewski, Naczelnik Delegatury IPN w Opolu dr Bartosz Kuświk oraz Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Opola. Zmagania prowadzone są w trzech kategoriach, z których jedną stanowi grupa szkół ponadgimnazjalnych.


      W trzeciej edycji testu Zespół Szkół  Mechanicznych reprezentowali uczniowie Publicznego Technikum Nr 4 - Kamil Jonasz z klasy II M oraz Patryk Kołtun z II C. Jak się okazało tegoroczny test, którego autorem od lat jest Arkadiusz Karbowiak (były wiceprezydent miasta i jednocześnie inicjator ustanowienia ogólnopolskiego dnia pamięci o Żołnierzach Wyklętych),  okazał się nie lada wyzwaniem. Pytania dotyczące poszczególnych postaci  oraz wydarzeń z historii działalności  antykomunistycznego podziemia wymagały szerokiej, a czasami bardzo szczegółowej wiedzy na temat tego wątku naszej historii. Aby rozstrzygnąć, kto wie najwięcej o losach Żołnierzy Wyklętych, konieczna była dogrywka, w której uczestniczył nasz reprezentant.
 
     Ostatecznie w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, Patryk Kołtun zajął trzecie miejsceObu uczestnikom testu dziękujemy.  Patrykowi gratulujemy, a wszystkim przypominamy, że pamięć o Żołnierzach Wyklętych, to przede wszystkim wiedza na temat ich czynów. 


Joanna Pawełczak

Poprawiony: wtorek, 07 marca 2017 12:56