banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj12579
mod_vvisit_counterWczoraj13306
mod_vvisit_counterTydzień56959
mod_vvisit_counterZeszły tydzień93695
mod_vvisit_counterMiesiąc189396
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc427090
mod_vvisit_counterOd początku19999417

Aktualnie: gości 176, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 18.208.126.130
 , 
Dzisiaj: 15 Lip, 2020
perspektywy
Spotkanie Rady Rodziców Mechaniczniaka PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - Dla rodziców
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 10 października 2016 11:16

                                                               Spotkanie Rady Rodziców Mechaniczniaka

Rada rodziców 2016 2017W dniu 20 września 2016r. odbyło się spotkanie Rady Rodziców Zespołu Szkół Mechanicznych. Pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie zwołał Dyrektor Zespołu – Bogusław Januszko, który powitał wszystkich przybyłych na spotkanie Rodziców – przedstawicieli Trójek Klasowych i podziękował za poświęcenie czasu sprawom Naszej Szkoły.

Na początku spotkania Dyrektor przedstawił sprawozdanie z pracy szkoły w roku szkolnym 2015/2016 podczas którego omówił działania podejmowane przez szkołę, uczniów i nauczycieli, wskazał osiągnięte w minionym roku szkolnym przez szkołę sukcesy na niwie szkolnej, regionalnej i krajowej. Następnie przypomniał skład osobowy Zarządu Rady Rodziców tj. Prezydium i Komisji Rewizyjnej w roku szkolnym 2015/2016. Poprosił jednocześnie o przedstawienie sprawozdania z działania Zarządu Rodziców za miniony rok szkolny oraz sprawozdania z wykonania planu finansowego z zakresu gromadzenia i wydatkowania środków finansowych na rzecz środowiska szkolnego. Po wysłuchaniu sprawozdań obecni na spotkaniu członkowie Rady Rodziców w przeprowadzonym zgodnie z regulaminem Rady głosowaniu zaaprobowali działania Zarządu udzielając tym samym absolutorium za miniony rok szkolny.

W dalszej części spotkania Dyrektor poinformował, że kadencja w Zarządzie Rady Rodziców upływa trzem osobom w wyniku ukończenia szkoły przez ich dzieci. Osobami kończącymi kadencję są: Katarzyna Wróbel-Warząchowska, Gabriela Wodecka i Dariusz Bochenek. Mając powyższe na uwadze Dyrektor poprosił o przeprowadzenie wyborów uzupełniających do Zarządu. Obecni na spotkaniu Rodzice wyłonili spośród siebie kandydatów, którzy w głosowaniu wybrani zostali do Zarządu. Nowymi osobami które weszły do Zarządu są: Ewa Obstoj, Katarzyna Żółkiewska i Marian Bewko.

Na zakończenie spotkania Rady Rodziców dyrektor Bogusław Januszko podziękował ustępującym osobom za pracę na rzecz Szkoły i prosił w imieniu Społeczności Szkolnej Mechaniczniaka o przyjęcie przez te osoby honorowego tytułu „Przyjaciel Szkoły”  wręczając jednocześnie okolicznościowy dyplom wraz z pamiątkową książką. Tym bardzo przyjemnym akcentem zakończono ogólne spotkanie Rady Rodziców.

Skład Zarządu Rady Rodziców w roku szkolnym 2016/2017:

Prezydium:

Małgorzata Warsitz – przewodnicząca (II C),

Alicja Wencel - (II M),

Dorota Raba -   (II es),

Ewa Obstoj - (I M),

Marian Bewko - (I DS),

Komisja Rewizyjna:

Alina Szurpicka - przewodnicząca (III M),

Katarzyna Żółkiewska - (2 c),

Radosław Skibiński - (IV E),

Grzegorz Czioska – (IV C),

Klaudia Pietruszka - (IV AS).

Sekretarz :

       Elżbieta Fila – pracownik sekretariatu szkoły

Po spotkaniu Rady Rodziców odbyło się pierwsze w bieżącym roku szkolnym zebranie Prezydium i Komisji Rewizyjnej w nowych składach.  Ustalono plan pracy na rok szkolny 2016/2017, uzgodniono harmonogram spotkań i zatwierdzono plan finansowy na nowy rok szkolny. Omówiono ponadto bieżące sprawy szkoły min. ubezpieczenie NNW młodzieży i finansowanie bieżących imprez szkolnych. Na tym spotkanie zakończono.


Bogusław Januszko - dyrektor

Poprawiony: poniedziałek, 10 października 2016 14:25