banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj2637
mod_vvisit_counterWczoraj14758
mod_vvisit_counterTydzień17395
mod_vvisit_counterZeszły tydzień93695
mod_vvisit_counterMiesiąc149832
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc427090
mod_vvisit_counterOd początku19959853

Aktualnie: gości 195, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 18.208.126.130
 , 
Dzisiaj: 13 Lip, 2020
perspektywy
Zakończenie klas IV PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Ciekawostki z ICT
Wpisany przez Włodek Kania   
środa, 04 maja 2016 14:35

zakończenie klas IV 2016   W dniu 29.04.2016 odbyło sie uroczyste pożeganie uczniów klas maturalnych zarówno szkoły dziennej jak i wieczorowej Naszej Szkoły .
  W uroczystość wzięli udział: pana dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Opolu Bogusław Januszko wraz z wicedyrektorami: panią Urszulą Kowalczyk, Renatą Nycz oraz Janem Frontem, przedstawiciele Rady Rodziców oraz zaproszeni goście-rodzice abolwentów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki nauczania.
   Motywem przewodnim uroczystości pożegnalnej był cytat : "Kim jesteś teraz? Kim zdecydowałeś się stać? Podejmij tę decyzję świadomie. Podejmij ją ostrożnie. Podejmij ją z pełną mocą.... a potem pracuj nad tym", a cała uroczystość rozpoczęła się od pokazu zdjęć przy dźwiękach utworu " Ostatni raz z moją klasą" zespołu Manchester. Była to swoista podróż sentymentalna, gdyż goście zgromadzeni w auli mogli obejrzeć zdjęcia przedstawiające uczniów klas maturalnych z  różnych etapów życia szkolnego czasem zabawnych, a czasem skłaniających do wspomnień i zadumy.

   Po przemówieniach pożegnalnych Pana Dyrektora, Pani Katarzyny Wróbel - Warząchowskiej-przewodniczącej Rady Rodziców oraz przedstawicieli klas młodszych, przyszedł czas na przemówieni, które wygłosili przedstawiciele klas maturalnych żegnając się w ten sposób z Dyrekcją Szkoły oraz swoimi wychowawcami.
   Po zakończeniu części oficjalnej, której doniosłość podkreśliła obecność Pocztu Sztandarowego Zespołu Szkół Mechanicznych, przyszedł czas na część artystyczną. Zgromadzeni w auli obejrzeli krótką humorystyczną prezentację zatytułowaną "Obserwacje, wpomnienia i przemyślenia nauczyciela uczącego w klasie maturalnej", oraz przezabawny występ  kabaretowym zatytułowany " Wywiadówka".
Całość uroczystości przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy III D w składzie:
Kevin Roskosz
Oskar Starzec
Paweł Kurek
Seweryn Jabłoński
Adam Mazur
Adrian Bebel
     Podziękowania należą się również pozostałym uczniom klasy III D , którzy zadbali o nagłośnienie, zaplecze porządkowo-techniczne, oraz dokumentację zdjęciową z uroczystości. Dziękuje Wszystkim za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie Akademii Pożeganlnej wyrażając nadzieję, iż pozostanie ona na długo  wszystkim w pamięci.
     Inspirując się słowami Pana Dyrektora życzę Naszym Absolwentom pomyślnie zdanych egzaminów i aby dzięki nim Nasza Szkoła była nadal Złotą Szkołą.
    Na koniec cytat Wielkiego Polaka, Jana Pawła  II, który powiedział ludziom młodym: „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda.”
   Pamiętajcie o tych słowach, wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości.


Małgorzata Nowak Zwolińska

 

Poprawiony: środa, 04 maja 2016 15:08