banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6200
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień40714
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc359856
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436120

Aktualnie: gości 73, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
Ranking Perspektywy 2016r. v2 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Inne
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
środa, 04 maja 2016 12:52

Wojewódzkie podsumowanie

wyników XVIII edycji Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

 „Perspektywy 2016”

podsumowanie Perspektyw 2016   Podsumowanie, tym razem wojewódzkie, tegorocznej XVIII edycji  rankingu szkół ponadgimnazjalnych ogłaszanego przez miesięcznik „Perspektywy”  odbyło się w dniu 25 kwietnia 2016r. w sali im. E. Osmańczyka Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. Przybyłym na uroczystość delegacjom szkół ponadgimnazjalnych województwa opolskiego, które w podsumowaniu tego rankingu za rok 2015 zdobyły tytuły złotych, srebrnych i brązowych szkół oraz tytuły szkół mistrzów w nauczanych zawodach, okolicznościowe patery wręczali: Michał Siek - Opolski Kurator Oświaty oraz Jerzy Laszkiewicz – doradca Wojewody Opolskiego. Naszą szkołę z uznanym dorobkiem edukacyjnym i odnoszącą sukcesy na miarę Złotej Szkoły, podczas uroczystości reprezentowali: Bogusław Januszko - dyrektor, Urszula Kowalczyk - wicedyrektor oraz Kamil Herrmann - uczeń klasy IV C technikum.


 Bogusław Januszko – dyrektor

       Wojewódzka uroczystość podsumowania wyników

XVIII Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych

Perspektywy 2016

podsumowanie Perspektyw 2016      Po raz kolejny z inicjatywy Opolskiego Kuratora Oświaty – Michała Sieka i Wojewody Opolskiego – Adriana Czubaka odbyła wojewódzka uroczystość podsumowania wyników XVIII Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Fundacji Perspektywy. W uroczystości, która miała miejsce 25 kwietnia 2016 r. w Sali Herbowej OUW w Opolu, uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, kościelnych i oświatowych a przede wszystkim reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa, które zajęły wysokie lokaty w ogólnopolskim rankingu wraz z przedstawicielami organów prowadzących.

      Po oficjalnych wystąpieniu Opolskiego Kuratora Oświaty – Michała Sieka, kurator wraz z reprezentującym Wojewodę Opolskiego - Jerzym Naszkiewiczem - wręczyli przedstawicielom zaproszonych szkół statuetki i dyplomy gratulacyjne. Podczas uroczystości szkoły, które w tegorocznym rankingu otrzymały złoty znak jakości, przygotowały kilkuminutowe prezentacje. Elementem uświetniającym uroczystość były tzw. leśne fanfary – w wykonaniu uczniów Publicznego Technikum Leśnego z ZS w Tułowicach. Raz jeszcze gratulujemy szkołom naszego województwa wyróżnionymi następującymi znakami jakości: tytuł „Złotej Szkoły 2016” trafił do 3 liceów i 7 techników; „Srebrnej Szkoły” - 3 liceów i 3 techników oraz tytuł „Brązowej Szkoły 2016” w tegorocznym rankingu otrzymało 5 liceów i 7 techników naszego województwa. Poza tym specjalne gratulacje przekazano także szkołom, które uzyskały tytuły Mistrzów w Zawodzie. Opolszczyzna może pochwalić się mistrzowskim nauczaniem (są to miejsca od 1 do 10 w kraju) w 15 zawodach. Gratulujemy wysokiego poziomu nauczania i bogatej oferty edukacyjnej wszystkim szkołom, które zostały ujęte w XVIII Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Fundacji Perspektywy 2016.

Żródło


 Teodozja Świderska – Wizytator Opolskiego Kuratorium Oświaty

Poprawiony: środa, 04 maja 2016 13:42