banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1196
mod_vvisit_counterWczoraj11660
mod_vvisit_counterTydzień24316
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95372
mod_vvisit_counterMiesiąc119688
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc403011
mod_vvisit_counterOd początku16773730

Aktualnie: gości 112, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 3.231.229.89
 , 
Dzisiaj: 10 Gru, 2019
perspektywy
Giełda transportowa PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodek Kania   
poniedziałek, 14 marca 2016 10:24

spedytorzynaPOTrwająca od początku bieżącego roku szkolnego w ramach projektu „Klasy patronackie” współpraca pomiędzy Wydziałem Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej, a „katedrą” spedycji ZSM zaowocowała kolejnym ciekawym przedsięwzięciem. Tym razem uczniowie z klas II i III kształcący się w zawodzie technik spedytor wzięli udział w warsztatach związanych z pracą na elektronicznej giełdzie transportowej. Giełda tego typu umożliwia pozyskanie ładunków do przewiezienia i pojazdów dla towarów wymagających przemieszczenia, a dla spedytora zleceń do realizacji. Jest to więc nowoczesna platforma usprawniająca pracę przewoźników i spedytorów. Uczniowie pracowali na demonstracyjnej wersji giełdy udostępnionej Politechnice przez firmę TRANS.EU. Zajęcia miały formę gry edukacyjnej, w której wygrywa ten, kto w określonym czasie „zarobi” więcej wirtualnych złotówek wożąc jak najwięcej ładunków.

Dla spedytorów z ZSM, zapewne oswojonych już z niejedną grą komputerową i zaznajomionych wcześniej z zasadami pracy na giełdzie transportowej zadanie nie było szczególnie trudne. Oczywiście były drużyny nieco lepsze i nieco mniej efektywne, ale ogólnie wszyscy w ocenie prowadzącego zajęcia pana Dariusza Masłowskiego  wykonali swoją pracę bardzo dobrze. Ze strony Politechniki zajęcia przygotował dr inż. Marcin Łopuszański zaś ze strony ZSM nad uczniami opiekę sprawowali dyr. R.Nycz oraz nauczyciele przedmiotów spedycyjnych J.Jakóbczyk i R.Urbanik.

Poprawiony: piątek, 08 kwietnia 2016 12:59