banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6752
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień41266
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc360408
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436672

Aktualnie: gości 111, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
Giełda transportowa PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
poniedziałek, 14 marca 2016 10:24

spedytorzynaPOTrwająca od początku bieżącego roku szkolnego w ramach projektu „Klasy patronackie” współpraca pomiędzy Wydziałem Inżynierii Produkcji i Logistyki Politechniki Opolskiej, a „katedrą” spedycji ZSM zaowocowała kolejnym ciekawym przedsięwzięciem. Tym razem uczniowie z klas II i III kształcący się w zawodzie technik spedytor wzięli udział w warsztatach związanych z pracą na elektronicznej giełdzie transportowej. Giełda tego typu umożliwia pozyskanie ładunków do przewiezienia i pojazdów dla towarów wymagających przemieszczenia, a dla spedytora zleceń do realizacji. Jest to więc nowoczesna platforma usprawniająca pracę przewoźników i spedytorów. Uczniowie pracowali na demonstracyjnej wersji giełdy udostępnionej Politechnice przez firmę TRANS.EU. Zajęcia miały formę gry edukacyjnej, w której wygrywa ten, kto w określonym czasie „zarobi” więcej wirtualnych złotówek wożąc jak najwięcej ładunków.

Dla spedytorów z ZSM, zapewne oswojonych już z niejedną grą komputerową i zaznajomionych wcześniej z zasadami pracy na giełdzie transportowej zadanie nie było szczególnie trudne. Oczywiście były drużyny nieco lepsze i nieco mniej efektywne, ale ogólnie wszyscy w ocenie prowadzącego zajęcia pana Dariusza Masłowskiego  wykonali swoją pracę bardzo dobrze. Ze strony Politechniki zajęcia przygotował dr inż. Marcin Łopuszański zaś ze strony ZSM nad uczniami opiekę sprawowali dyr. R.Nycz oraz nauczyciele przedmiotów spedycyjnych J.Jakóbczyk i R.Urbanik.

Poprawiony: piątek, 08 kwietnia 2016 12:59