banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8009
mod_vvisit_counterWczoraj14391
mod_vvisit_counterTydzień8009
mod_vvisit_counterZeszły tydzień100389
mod_vvisit_counterMiesiąc22400
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc435965
mod_vvisit_counterOd początku34609558

Aktualnie: gości 158, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 3.239.6.58
 , 
Dzisiaj: 02 Kwi, 2023
perspektywy
Certyfikaty firmy TURCK dla mechatroników PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
piątek, 19 lutego 2016 12:30

Certyfikaty 16 lutego w auli naszej szkoły miało miejsce wręczenie uczniom i nauczycielom certyfikatów ukończenia szkoleń produktowo-technicznych, zorganizowanych przez firmę TURCK. Szkolenia odbywały się w ramach zawartego ze szkołą porozumienia, obejmującego współpracę w zakresie podnoszenia jakości kształcenia zawodowego w obszarze mechatroniki i automatyki przemysłowej. Tegoroczny projekt szkoleniowy był realizowany w Centrum Szkoleniowym firmy TURCK (czytaj tekstMechatroniczne dzieci Śnieżka”), skierowany do uczniów klas czwartych kształcących się w zawodzie technik mechatronik. Obejmował realizację następujących zagadnień: systemy bezpieczeństwa osób i maszyn, systemy zdalnych I/O, systemy identyfikacji RFID, czujniki przemysłowe, czujniki wizyjne oraz IVu Plus – przemysłowa analiza obrazu.

Certyfikaty wręczyli: Andrzej Dereń - dyrektor techniczny firmy Turck oraz Piotr Śnieżek - Product Manager RFID & Fieldbuses / Application Engineer -prowadzący szkolenia.

Podczas spotkania dyrektor Bogusław Januszko przedstawił istotę współpracy z firmą TURCK oraz korzyści, jakie niesie uczniom kształcącym się w zawodzie technik mechatronik, zaoferowana forma doskonalenia zawodowego w aspekcie własnego rozwoju zawodowego, dalszej edukacji na poziomie szkoły wyższej oraz przyszłej pracy zawodowej. Szkolenia są też ważnym elementem rozwoju zawodowego dla nauczycieli szkoły, prowadzących zajęcia w zakresie najnowszych rozwiązań technicznych w dziedzinie mechatroniki i automatyki przemysłowej w segmencie Automotive. Dyrektor przedstawił również osobę Piotra Śnieżka – absolwenta Zespołu Szkół Mechanicznych z 2010 roku, z którego inicjatywy rozpoczęła się współpraca. On sam z kolei przedstawił swoją drogę edukacyjną po ukończeniu naszego technikum w zawodzie technik mechatronik oraz przyjętą przez siebie ścieżkę rozwoju zawodowego. Zreferował ponadto tematykę szkoleń, które prowadził z naszymi uczniami, a także zaprezentował firmę TURCK.

Następnie wystąpił Patryk Dota z klasy IVDM, który przedstawił zajęcia z perspektywy ucznia. Wskazał na ich dużą wartość, szczególnie z uwagi na profesjonalizm, rozległą wiedzę prowadzącego oraz jego umiejętności bardzo ciekawego prezentowania treści technicznych.

Z kolei dyrektor techniczny firmy TURCK Andrzej Dereń wyraził zadowolenie z możliwości wspierania uczniów i nauczycieli Naszej szkoły pod względem szkoleniowym. Zadeklarował również dalszą współpracę w aspekcie doposażenia pracowni mechatronicznych w pomoce dydaktyczne - rzeczywiste elementy układów automatyki przemysłowej.

Spotkanie zakończył dyrektor Bogusław Januszko, który podziękował dyrektorowi Dereniowi za powyższą deklarację, którą potrtraktował jako wyznacznik dalszej współpracy na rzecz rozwoju kształcenia zawodowego i przygotowywania młodych ludzi do pracy zawodowej w branży mechatronicznej.

Marek Wilk, Agata Hetmańska

Poprawiony: wtorek, 23 lutego 2016 13:29