banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7146
mod_vvisit_counterWczoraj14391
mod_vvisit_counterTydzień7146
mod_vvisit_counterZeszły tydzień100389
mod_vvisit_counterMiesiąc21537
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc435965
mod_vvisit_counterOd początku34608695

Aktualnie: gości 128, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 3.239.6.58
 , 
Dzisiaj: 02 Kwi, 2023
perspektywy
Sukces naszej szkoły PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Nasze osiągnięcia - Inne
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
piątek, 19 lutego 2016 09:30

perspektywy

     mechanicznie wciąż the best

      Jesteśmy przepełnieni dumą, że po raz kolejny nasze szkoły są usytuowane na wysokich miejscach w tym rankingu. Miastu, jako organowi prowadzącemu, zależy na tym, by nasze dzieci i wnuki miały szansę na dobrą edukację, którą zawdzięczają dobrym placówkom. Gratuluję wszystkim nagrodzonym - mówił podczas uroczystości prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski – absolwent Zespołu Szkół Mechanicznych !!!.

    17 lutego 2016r. po raz kolejny w opolskim ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów przedstawicielom najlepszych opolskich szkół w rankingu "Perspektywy 2016". Wśród najlepszych placówek z całego kraju znalazło się 8 szkół z Opola.

    Zespół Szkół Mechanicznych na uroczystości reprezentowali uczniowie klas pierwszych technikum: Natalia Chomentowska - 1AS, Rafał Dawid - 1C i Fabian Zgodzaj-1M, nauczyciele: Ewa Panas, Beata Ławrowska i Janusz Karpiński oraz dyrektor Bogusław Januszko.

       Od wielu lat podlegamy ocenie w rankingu czasopisma „Perspektywy”, który ma na celu wyłonienie najlepszych szkół w kraju pod względem jakości kształcenia. Znakiem rozpoznawczym dobrej szkoły stały się przyznawane przez organizatorów tarcze. W tym roku otrzymaliśmy złotą, dzięki której zostaliśmy Złotą Szkołą 2016 !

     Wyróżnienie to oznacza, iż osiągamy bardzo dobre wyniki nauczania oraz wysoki współczynnik zdawalności egzaminów zewnętrznych, zarówno maturalnych, jak i zawodowych. Pokazuje również, że uczymy skutecznie, co pozwala naszym uczniom realizować w dorosłym życiu swoje pasje i zainteresowania.

     Wysokie miejsce w rankingach to efekt pracy i zaangażowania wielu osób. Jako szkoła wymagania stawiamy nie tylko uczniom, ale również sobie samym – nauczycielom. Współczesny świat wymusza na nas podążanie za zmianami. Rezultatem podejmowanych w tym kierunku działań są nowoczesne pracownie i doskonale przygotowana kadra.

     To, co robimy i jak robimy na co dzień, przynosi efekty:
          • Jesteśmy najlepszą szkołą mechaniczną województwa opolskiego
          • Zajmujemy VII miejsce w Wojewódzkim Rankigu Techników
          • Mamy XII miejsce w Krajowym Rankingu Egzaminów Zawodowych

     Dziękuję Wszystkim za tegoroczny sukces.

-------------------------------------

Bogusław Januszko - dyrektor

Poprawiony: czwartek, 25 lutego 2016 10:04