banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6677
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień41191
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc360333
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436597

Aktualnie: gości 78, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
MECHATRONICZNE DZIECI ŚNIEŻKA PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Marek Wilk   
piątek, 18 grudnia 2015 12:50

Wymiana Po raz kolejny nasz absolwent Piotr Śnieżek – tym razem już jako wykwalifikowany inżynier – zaproponował swojej dawnej szkole merytoryczną współpracę. Dzięki jego inicjatywie Zespół Szkół Mechanicznych w porozumieniu z firmą Turck Sp. z o.o. zyskał możliwość bezpłatnych szkoleń dla uczniów klas mechatronicznych. Jesienią tego roku skorzystały klasy czwarte, a na wiosnę będą się szkolić trzecie.

Piotr jest nie tylko inicjatorem powyższych działań, ale również ich wykonawcą, ponieważ w firmie Turck pracuje na stanowisku Product Specialist RFID&FIELDBUS Application Engineer i na co dzień zajmuje się prowadzeniem wszelkiego rodzaju szkoleń, zarówno dla nabywców, jak i studentów Politechniki Opolskiej.

Firma TURCK Sp. z o.o. jest jednym z największych na świecie producentów elementów automatyki przemysłowej o zasięgu globalnym. Główna siedziba obejmująca centrum decyzyjne i produkcyjne, znajduje się w Niemczech, a swoje przedstawicielstwa ma w 60 krajach. Od 2001 roku oddział koncernu działa w Polsce właśnie w Opolu, zatrudnia około 20 pracowników – w tym Naszego Piotra. Turck oferuje najnowocześniejsze rozwiązania i kompetentne wsparcie techniczne w zakresie czujników, przemysłowych systemów komunikacyjnych oraz komponentów do aplikacji w strefach Ex, a także produktów do automatyzacji produkcji i procesów przemysłowych – dzięki czemu jest jednym z liderów na rynku automatyki przemysłowej. Po ukończeniu szkoleń z następujących działów:

  • Omówienie produktów, zastosowań, aplikacji; dobór czujników do aplikacji – czujniki obecności i położenia elementu (stanowisko: przenośnik taśmowy);
  • Urządzenia bezpieczeństwa – działanie, dobór, obliczenia, programowanie (stanowisko: safety) ;
  • Czujniki przemysłowe – działanie, dobór, rodzaje, aplikacje (stanowisko: przenośnik taśmowy);
  • Rozproszone systemy I/O – Profibus-DP i Ethernet (Stanowisko: remote I/O Profibus-DP oraz remote I/O Ethernet);
  • Przemysłowa analiza obrazu – kamera IVu Plus, możliwości, działanie, programowanie + wręczenie certyfikatów;

uczniowie otrzymają certyfikaty firmy Turck. Zajęcia te, są o tyle interesujące i przydatne, że odbywają się w sali szkoleniowej, która w pomniejszonej skali imituje prawdziwą halę produkcyjną. Stanowiska wyposażone są w autentyczne systemy bezpieczeństwa, na których uczniowie mogą ćwiczyć (między innymi programowanie urządzeń systemów zabezpieczających).

Agata Hetmańska