banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3941
mod_vvisit_counterWczoraj7445
mod_vvisit_counterTydzień28614
mod_vvisit_counterZeszły tydzień50558
mod_vvisit_counterMiesiąc135749
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc139034
mod_vvisit_counterOd początku11211554

Aktualnie: gości 67, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 54.162.10.211
 , 
Dzisiaj: 21 Wrz, 2017
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 z firmą Vip Car. PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - Organizacja roku szkolnego
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 03 września 2015 14:24

 rozpoczecie roku 2016

 „Nie tak ważne, żeby człowiek dużo wiedział,
ale żeby dobrze wiedział,
nie żeby umiał na pamięć, a żeby rozumiał,
nie żeby go wszystko trochę obchodziło,
a żeby go coś naprawdę bardzo zajmowało."

 

                                                   /Janusz Korczak/

 

Dnia 1 września 2015r. w promieniach porannego słońca cała społeczność szkolna Zespołu Szkół Mechanicznych zgromadziła się na boisku szkolnym by wspólnie rozpocząć nowy rok szkolny 2015/2016.

Inaugurację poprowadził dyrektor – Bogusław Januszko, który po przywitaniu się z młodzieżą i nauczycielami zgromadzonymi na boisku szkolnym powitał gości specjalnych w osobach Andrzeja Wiśniewskiego – dyrektora ds. technicznych, Marka Grusa – szefa serwisu i Jakuba Oleksę – specjalistę ds. marketingu, przedstawicieli partnerskiej firmy Vip Car z Opola. Obecność wymienionych osób wiązała się z faktem przyznania po raz ósmy uczniom Naszej szkoły nagród za osiągnięte w roku szkolnym 2014/2015 wyniki w nauce ze szczególnym uwzględnieniem wyników kształcenia z przedmiotów zawodowych.

W dalszej części Dyrektor powitał szczególnie ciepło, choć poranek był bardzo gorący, uczennice i uczniów klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej, którzy zasilili szeregi uczniów tutejszego Zespołu. Otuchy na pierwsze dni w nowej szkole i na trudny okres wdrażania się w odmienne od tych gimnazjalnych warunki, młodzież klas starszych dodała uczniom klas pierwszych gromką owacją.

Inauguracja nie obyła się bez krótkiego przemówienia, w którym dyrektor Bogusław Januszko odniósł się do wspaniałych, ciekawych a przede wszystkim nowych wyzwań związanych ze zdobywaniu wiedzy przez uczniów i przekazywania wiedzy przez nauczycieli. Życzył wszystkim uczniom by ich osiągnięcia były dla nich powodem do dumy i satysfakcji a nauczycielom by wspólnota młodzieży – uczniów z jej witalnością i zaangażowaniem dawała zadowolenie z pracy a jej postępy w nauce były powodem do zadowolenia i satysfakcji z wykonywanych zadań dydaktycznych. Dyrektor wyraził również nadzieję, że wspólnota celów uczniów i nauczycieli będzie dla wszystkich inspiracją do wspólnego tworzenia szkoły „otwartej na wiedzę”.

W kolejnej części dyrektor Bogusław Januszko poprosił Gości z firmy VipCar z Opola o wręczenie nagród uczniom. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie: kl. III c ZSZ – zawód: mechanik pojazdów samochodowych – Dawid Matauszek i kl. IV C technikum – zawód: technik pojazdów samochodowych – Wojciech Orłowski. Wyróżnieni uczniowie odebrali z rąk Andrzeja Wiśniewskiego i Marka Grusa zestawy sportowe oraz karnety na tor kartingowy. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości uczniowie i nauczyciele wyrazili swoje gratulacje owacjami.

Po wręczeniu nagród Dyrektor życzył wszystkim miłego dnia oraz zaprosił uczniów klas pierwszych na spotkanie z wychowawcami w celu zapoznania się i przyjrzenia się szkole a uczniów klas wyższych do udania się z wychowawcami do sal lekcyjnych, żeby wspólnie powspominać wakacyjny czas, podzielić się wrażeniami i wspomnieniami.


 Bogusław Januszko - dyrektor

 

Poprawiony: czwartek, 10 września 2015 15:19