banner rekrutacyjny 1
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1475
mod_vvisit_counterWczoraj13177
mod_vvisit_counterTydzień28391
mod_vvisit_counterZeszły tydzień91852
mod_vvisit_counterMiesiąc80403
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc501301
mod_vvisit_counterOd początku18591916

Aktualnie: gości 107, 
wizytacje 36 połączonych
Twój IP: 3.226.243.36
 , 
Dzisiaj: 07 Kwi, 2020
perspektywy
Dni Otwarte w Elektrowni Opole! PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Ciekawostki z ICT
Wpisany przez Włodek Kania   
czwartek, 21 maja 2015 09:43

elektrownia opoleW dniach 14-15 maja 2015r. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Elektrownia Opole zorganizowało XI edycję Dni Otwartych.

W dn. 14 maja br. udział w dniach otwartych wzięła klasa II E PT wraz z opiekunami p. Małgorzatą Gregorius i p. Beatą Kresan, natomiast 15 maja br. do Elektrowni Opole pojechała klasa II s PZSZ pod opieką p. Beaty Ławrowskiej i p. Janusza Karpińskiego.

Wizyta w Elektrowni Opole została podzielona na dwie części. Podczas pierwszej części spotkania obejrzeliśmy prezentację multimedialną dotyczącą funkcjonowania i działania Elektrowni Opole. Druga część obejmowała jej zwiedzanie.

W trakcie Dni Otwartych uczniowie mogli szczegółowo poznać proces i zasady wytwarzania prądu w elektrowni węglowej oraz ciepła, który powstaje w kogeneracji i z którego już dziś korzystają mieszkańcy gminy Dobrzeń Wielki. Pokazano nam z bliska najważniejsze urządzenia i instalacje energetyczne, między innymi kotły energetyczne, turbogeneratory, chłodnie kominowe i nowoczesną centralną nastawnię elektrowni, która wzbudziła w nas największe zainteresowanie.

Ponadto mogliśmy zajrzeć na największy energetyczny plac budowy w Polsce, gdzie powstają dwa bloki energetyczne o łącznej mocy ok. 1800 MW. Wykonawcy postawili już cztery pylony, które znajdą się po bokach dwóch nowych bloków, a teraz rozpoczęto budowę pierwszej chłodni kominowej, wysokiej na prawie 190 metrów.

http://www.strefabiznesu.nto.pl/wideo/dni-otwarte-w-elektrowni-opole-mozna-zobaczyc-jak-produkowany-jest-prad-wideo


 Beata Kresan

Poprawiony: środa, 27 maja 2015 09:49