banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8420
mod_vvisit_counterWczoraj17491
mod_vvisit_counterTydzień8420
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95014
mod_vvisit_counterMiesiąc309827
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc497401
mod_vvisit_counterOd początku17917387

Aktualnie: gości 100, 
wizytacje 13 połączonych
Twój IP: 3.234.245.125
 , 
Dzisiaj: 23 Lut, 2020
perspektywy
Spory na allegro.pl PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Ciekawostki z ICT
Wpisany przez Roland Syga, kl.1M   
wtorek, 29 kwietnia 2008 10:16
Allegro.pl 9 kwietnia uruchomiło Centrum rozstrzygania sporów. Pomoże ono w wyjaśnianiu ewentualnych nieporozumień transakcyjnych między kontrahentami. Dzięki nowemu narzędziu możliwe będzie szybkie wyjaśnienie problemu związanego z finalizowaniem sprzedaży. Za pomocą Centrum poinformujemy również kontrahenta o braku przesyłki lub wpłaty, przedmiocie niezgodnym z opisem itp.

Centrum jest zintegrowane z panelem administracyjnym klienta, a każde zgłoszenie zostaje zapisane w Mojej liście sporów. Dzięki niej będziemy mogli śledzić rozwój sporu i odpowiadać Kontrahentowi. Dostęp do informacji w Centrum mamy tylko my, nasz kontrahent i pracownik Allegro.

Dzięki Centrum rozstrzygania sporów będziemy mogli się również ubiegać o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących lub sprawdzić status złożonego wniosku, wyślemy także kupującemu przypomnienie o wpłacie lub odzyskamy prowizję od sprzedaży.

Jak informuje Allegro.pl, z Centrum warto skorzystać np. w przypadku przedłużającej się dostawy towaru lub otrzymania przedmiotu różniącego się od swojego opisu. Można w nim między innymi:

prowadzić korespondencję ze sprzedającym bądź kupującym, przekazać kontrahentowi skany dokumentów istotnych dla wyjaśnienia sprawy, np. potwierdzenie dokonania wpłaty lub nadania przesyłki, w dowolnej chwili zapoznać się z wszystkimi przesłanymi wiadomościami i załączonymi dokumentami. Nowe narzędzie znajduje się w zakładce Moje Allegro | Aukcje | Centrum sporów.


Poprawiony: środa, 30 kwietnia 2008 09:54