banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3551
mod_vvisit_counterWczoraj9189
mod_vvisit_counterTydzień56889
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc3551
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc372480
mod_vvisit_counterOd początku35452295

Aktualnie: gości 134, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 3.230.152.133
 , 
Dzisiaj: 01 Cze, 2023
perspektywy
Wymiana międzynarodowa PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
poniedziałek, 23 marca 2015 15:27
weblink

Wymiana międzynarodowa

ZSM Opole - FOS BOS Ingolstadt

14 - 27.03.2015r

Od 14-27 marca bieżącego roku, w ramach trwającej już 9 lat międzynarodowej współpracy z partnerską szkołą z Bawarii, gościmy 4 uczniów i 5 uczennic. Odbywają oni praktykę w Centrum Kształcenia praktycznego i Publicznych Przedszkolach nr 25 i nr 8.

Już po pierwszych dniach chwalili  jej przebieg – wszyscy są bardzo zadowoleni i z dużym zapałem wstają wcześnie każdego ranka, by zdobyć nowe doświadczenia i umiejętności. Poza praktykami brali także udział w lekcjach z języka niemieckiego, angielskiego i matematyki, aby na własnej skórze doświadczyć realiów polskiej szkoły.

Pierwszego dnia wymiany zwiedzali Opole, a następnego byli w Cieszynie. Kolejna wycieczka będzie do Wrocławia, tam zobaczą Panoramę Racławicką i zabytki miasta – nasi goście już nie mogą się doczekać, bo do tej pory wszystko bardzo im się podoba. W czasie wolnym od zajęć byli w kinie i kręgielni, a nawet próbowali polskiej kuchni, która bardzo im smakuje. Uczniowie z Polski pokazują też zagranicznym kolegom, jak najlepiej spędzić wolne chwile w Opolu.

Dwa tygodnie w stolicy województwa spędzą z pewnością w miłej i wesołej atmosferze zadowolenie widać na załączonych zdjęciach.

C1  P1 CKP2 Sz4

 

Iwona Majek-Wiśniowska

 

Poprawiony: poniedziałek, 23 marca 2015 16:11