banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5604
mod_vvisit_counterWczoraj10144
mod_vvisit_counterTydzień15748
mod_vvisit_counterZeszły tydzień85972
mod_vvisit_counterMiesiąc365715
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc332539
mod_vvisit_counterOd początku34516908

Aktualnie: gości 218, 
wizytacje 10 połączonych
Twój IP: 3.238.250.73
 , 
Dzisiaj: 27 Mar, 2023
perspektywy
Wizyta duszpasterska ks bp Andrzeja Czai PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
wtorek, 10 marca 2015 15:55

image001W ubiegły piątek, 6 marca 2015 roku gościliśmy w naszej szkole jego eminencję biskupa Andrzeja Czaję. Spotkanie miało dwie części.

Pierwsza była adresowana do uczniów i odbyła się w auli. Była ona poprzedzona prezentacją multimedialną przedstawiającą sylwetkę biskupa Andrzeja Czai oraz symbolikę jego herbu biskupiego. W słowie skierowanym do młodzieży bp Andrzej podzielił się refleksją na temat nabywania mądrości życiowej, której częścią jest zdobywanie wiedzy w szkole. Podkreślił także ogromne znaczenie wiary w życiu człowieka: jest ona pozytywną odpowiedzią na obietnice jakie składa człowiekowi Bóg. Jest to droga wymagająca osobistego zaangażowania i wysiłku ale dzięki tej drodze człowiek osiąga szczęście, a jego życie nabiera wartości. Ów wysiłek jest krzyżem który każdy z nas niesie na wzór Jezusa Chrystusa.

Druga część spotkania odbyła się w pokoju nauczycielskim i była adresowana do pracowników naszej szkoły oraz szkół zlokalizowanych na terenie parafii Matki Bożej Bolesnej i Św.Wojciecha "na górce". Spotkanie miało niezwykły charakter gdyż Biskup przy tej okazji podzielił się osobistym doświadczeniem Boga odnosząc się do konkretnych wydarzeń ze swojego życia.

Jako wyraz wdzięczności ofiarowano Biskupowi Paschał (świecę wielkanocną), który będzie wykorzystywany w Liturgii Paschalnej Wielkiej Soboty.

Wizyta biskupa Andrzeja Czai była związana z wizytacją kanoniczną Parafii Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha, na terenie której znajduje się nasza szkoła. W spotkaniu uczestniczyli: ks.Proboszcz Marek Trzeciak, dyrektorzy szkół znajdujących się na terenie parafii: pan Bogusław Januszko (ZSM), pani Danuta Katorosz (LO nr 5 im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego), pani Barbara Parvi (ZSZ im. Stanisława Staszica), pani Ewa Ziębik (PSP n1 im. Obrońców Westerplatte) oraz nauczyciele i pracownicy ZSM a także katecheci pracujący na terenie parafii.

Księdzu Biskupowi życzymy wielu sił oraz radości z pełnienia posługi pasterskiej naszej Diecezji.


 Stanisław Młynarski katecheta

Poprawiony: niedziela, 11 czerwca 2017 17:28