banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj7583
mod_vvisit_counterWczoraj14391
mod_vvisit_counterTydzień7583
mod_vvisit_counterZeszły tydzień100389
mod_vvisit_counterMiesiąc21974
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc435965
mod_vvisit_counterOd początku34609132

Aktualnie: gości 107, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 3.239.6.58
 , 
Dzisiaj: 02 Kwi, 2023
perspektywy
Młodzi patrzą na trzeźwo PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Wydarzenia
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
wtorek, 10 marca 2015 15:25

DSC 0372Młodzi ludzie są jedną z najbardziej zagrożonych śmiercią grup użytkowników dróg. Najczęściej zostają poszkodowani jako kierowcy bądź pasażerowie samochodów osobowych.

Przyczyną niebezpiecznych zdarzeń na drodze z ich udziałem jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, ale też stosowanie przez kierujących alkoholu czy narkotyków i jazda pod ich wpływem. Chcąc ostrzec młodych ludzi przed nieodpowiedzialnym kierowaniem pojazdem firma Statoil Fuel and Research Polska wspólnie z Fundacją Zielony Liść opracowały projekt edukacyjny „ Młodzi patrzą na trzeźwo”. W dniu 4 marca 2015 roku gościliśmy w naszej szkole realizatorów tego programu. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas pierwszych i drugich. Zajęcia miały charakter praktycznych warsztatów. Punktem wyjścia była projekcja filmu „ Eksperyment”, która miała za zadanie unaocznić jak zmienia się zdolność do kierowania pojazdem po użyciu alkoholu. Prowadzący spotkanie pan Grzegorz Śliwiński podczas rozmowy z uczniami podawał przykłady tragicznych zdarzeń na drogach i ich skutki , mówił o pomocy jaką świadczy fundacja na rzecz ofiar wypadów komunikacyjnych. Każdy z uczestników programu mógł wypróbować symulatory nietrzeźwości i przekonać się jak kształtuje się percepcja kierowcy w stanie po spożyciu alkoholu na poziomie 2 %o i dodatkowo o zmroku a także pod wpływem środków halucynogennych. Mamy nadzieję , że doświadczenia zdobyte w czasie warsztatów wpłyną na zwiększenie odpowiedzialności uczestników  programu za własne życie i zdrowie.


Danuta Szyniec - Krok pedagog

Poprawiony: wtorek, 10 marca 2015 17:41