banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6480
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień40994
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc360136
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436400

Aktualnie: gości 131, 
wizytacje 3 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
Wizyta przedstawicieli władz oświatowych Nadrenii-Palatynatu PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez Włodzimierz Kania   
poniedziałek, 09 marca 2015 09:00
godlo Nadrenii-Palatynatu

Wizyta przedstawicieli władz oświatowych Nadrenii-Palatynatu
na Opolszczyźnie i….. w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu.

 
 godlo Opola

 „W dniach od 25 do 28 lutego 2015r. przebywała na Opolszczyźnie na zaproszenie Opolskiego Kuratora Oświaty, Haliny Bilik delegacja władz oświatowych Nadrenii-Palatynatu, w której skład wchodziły: Brigitte Fischer – kierowniczka Delegatury Nadzoru Szkolnego w Koblencji Dyrekcji Nadzoru i Usług Nadrenii-Palatynatu w Trewirze i Bettine Münch-Rosenthal – Koordynator Współpracy Międzyregionalnej w Obszarze Oświaty z Krajami Europy Środkowej i Wschodniej Dyrekcji Nadzoru i Usług z siedzibą w Koblencji. Tematem rozmów była współpraca w obszarze szkolnictwa zawodowego między oboma partnerskimi regionami. Panie, poza rozmowami w kuratorium miały możliwość odwiedzenia i prowadzenia rozmów w Zespole Szkół Mechanicznych w Opolu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nysie oraz w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku. Uczestniczyły również w Targach Edukacyjnych EDU-Opole, które miały miejsce w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu.”

1  2  3  4 

Podczas wizyty w dniu 26.02.2015r. delegacji z Koblencji w Naszej szkole, dyrektor Bogusław Januszko przedstawił aktualną sytuację szkolnictwa zawodowego w aspekcie zmian wdrażanych reformą kształcenia zawodowego oraz zapoznał z charakterem kształcenia zawodowego realizowanego w ZSM. W trakcie spotkania omówiono również problemy szkolnictwa zawodowego w Polsce i Niemczech jak też tendencje wprowadzania nowych rozwiązań w zakresie egzaminowania i nadawania tytułów zawodowych, współpracy z pracodawcami i centrami kształcenia praktycznego w doskonaleniu umiejętności praktycznych uczniów jak też dostosowania ich umiejętności do oczekiwań rynku pracy. Podczas oprowadzania po szkole Dyrektor zapoznał gości z strukturą i wyposażeniem pracowni zawodowych mechatronicznych, mechanicznych i samochodowych oraz omówił ich rolę w kształceniu teoretycznym uczniów, powiązanie z kształceniem praktycznym oraz rolą w procesie przygotowania uczniów do egzaminów zawodowych. Dyrektor zapoznał też uczestników delegacji z historycznym aspektem funkcjonowania od roku 1680 roku nauczania młodzieży miasta Opola i regionu opolskiego w obiektach Naszej placówki pokazując najciekawsze i najstarsze elementy architektury budynków szkoły.


Bogusław Januszko - dyrektor

Poprawiony: poniedziałek, 09 marca 2015 22:09