banner rekrutacyjny
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj8537
mod_vvisit_counterWczoraj17491
mod_vvisit_counterTydzień8537
mod_vvisit_counterZeszły tydzień95014
mod_vvisit_counterMiesiąc309944
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc497401
mod_vvisit_counterOd początku17917504

Aktualnie: gości 104, 
wizytacje 16 połączonych
Twój IP: 3.234.245.125
 , 
Dzisiaj: 23 Lut, 2020
perspektywy
Ślubowanie klas pierwszych, święto patrona szkoły PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wiadomości - Ciekawostki z ICT
Wpisany przez Włodek Kania   
piątek, 14 listopada 2014 15:50

 

DSC 0083

5 listopada 2014 roku miała miejsce uroczysta ceremonia ślubowania uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Mechanicznych. Tradycyjnie już przy tej okazji motywem przewodnim akademii było przybliżenie najmłodszym uczniom sylwetki rotmistrza Witolda Pileckiego - uczestnika wojny polsko-bolszewickiej, kampanii 1939 roku i dobrowolnego więźnia Auschwitz, zamordowanego przez komunistyczne władze, który od roku 2010 jest patronem, wchodzącego w skład szkoły, Publicznego Technikum nr 4. Projekcja filmu, przygotowanego na okoliczność nadania szkole imienia, przedstawiającego bohaterski życiorys patrona, nastrojowe wiersze oraz akompaniament szkolnej orkiestry dętej wprowadziły wszystkich obecnych w patriotyczną zadumę. Uroczystość ślubowania uświetnili zaproszeni goście pan Jan Kwiatkowski  wiceprezes zarządu oraz pan Andrzej Górski członek opolskiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, organizacji która była inicjatorem nadania szkole imienia rotmistrza Witolda Pileckiego. Od dnia ślubowania uczniowie klas pierwszych stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

Apel przygotowali uczniowie klasy II E Publicznego Technikum pod opieką pani Danuty Stankiewicz oraz pani Marzeny Skrzyniarz.


Marzena Skrzyniarz

Poprawiony: wtorek, 18 listopada 2014 18:22