Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj3938
mod_vvisit_counterWczoraj7445
mod_vvisit_counterTydzień28611
mod_vvisit_counterZeszły tydzień50558
mod_vvisit_counterMiesiąc135746
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc139034
mod_vvisit_counterOd początku11211551

Aktualnie: gości 65, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 54.162.10.211
 , 
Dzisiaj: 21 Wrz, 2017
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - Organizacja roku szkolnego
Wpisany przez wkania   
środa, 03 września 2014 21:12

 

Witaj Szkoło czyli… już po wakacjach!

20

 

W dniu 1 września 2014r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2014/2015. Wprawdzie pochmurny poranek przywitał całą społeczność szkolną Zespołu Szkół Mechanicznych zgromadzoną na boisku szkolnym deszczem, niemniej nie spowodował on zachmurzenia na twarzach wszystkich uczniów i nauczycieli pełnych powakacyjnej radości ze wspólnego spotkania. 

 Inauguracja nowego roku szkolnego rozpoczęła się przywitaniem się z młodzieżą i nauczycielami przez dyrektora Bogusława Januszko.  Dyrektor powitał też gości specjalnych w osobach Roberta Bedrunki – dyrektora ds. marketingu i Marka Grusa – szefa serwisu, przedstawicieli partnerskiej firmy VipCar z Opola. Obecność tych osób wynika z faktu przyznania po raz siódmy uczniom Naszej szkoły nagród za osiągnięte w roku szkolnym 2013/2014 wyniki w nauce ze szczególnym uwzględnieniem wyników kształcenia z przedmiotów zawodowych.

 

Następnie Dyrektor powitał w sposób szczególny uczennice i uczniów którzy zasilili szeregi uczniów tutejszego Zespołu. Dwustu nowych uczniów ropocznie naukę w 3 klasach technikum w zawodach: technik mechanik, technik spedytor, technik pojazdów samochodowych i technik mechatronik  oraz w 3 klasach zasadniczej szkoły zawodowej w zawodach: mechanik i elektromechanik pojazdów samochodowych, monter mechatronik i ślusarz. Na przywitanie i dodanie otuchy w wkraczaniu w mury nowej szkoły, młodzież klas starszych zgotowała uczniom klas pierwszych głośną owację.

 

Dyrektor Bogusław Januszko wygłosił krótkie przemówienie, w którym wskazał na wyzwania, które stawia przed uczniami szkoła, podkreślił potrzebę wspólnego podejmowania zadań i osiągania wspólnego celów. Nawiązał do ważnej roli jaką spełnia w szkole Samorząd Uczniowski i apelował do wszystkich uczniów o aktywność w działaniach społecznych na rzecz uczniów i szkoły zmieniające jej oblicze na bardziej przyjazne i dostosowane do potrzeb młodzieży. Dyrektor odniósł się również do pozycji szkoły w mieście Opolu, regionie opolskim i kraju wypracowanej przez sukcesy edukacyjne poprzednich roczników i zachęcał do dołożenia przez uczniów wszelkich starań by ich sukcesy szkolne utrzymały szkołę w kolejnych latach na znaczącej pozycji na mapie oświatowej a zarazem stanowiły sukces dla samych uczniów w dochodzeniu do dorosłości osobistej i zawodowej. Życzył jednocześnie ciekawej aktywności, wspaniałych przeżyć szkolnych, radości z osiągania sukcesów czyli... szczęśliwego nowego roku szkolnego 2014/2015.

 

Następnie Dyrektor poprosił o zabranie głosu przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego – Dominikę Szymaniec z klasy IV DS. technikum, która w kilku zdaniach zwróciła się do uczniów i nauczycieli podkreślając ważność szkolnego etapu w życiu każdego człowieka w dochodzeniu do odkrywania nowych wartościowych rzeczy służących jego rozwojowi. Życzyła jednocześnie wielu sukcesów i radości 

 

W kolejnej części uroczystości dyrektor Bogusław Januszko poprosił Gości z firmy VipCar z Opola o wręczenie nagród uczniom. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie: kl. II a ZSZ – zawód: mechanik pojazdów samochodowych – Marek Joniec, kl. II C technikum – zawód: technik pojazdów samochodowych – Dariusz Macha. Wyróżnieni uczniowie w ramach nagrody odebrali z rąk Roberta Bedrunki i Marka Grusa wysokiej jakości tablety. Wszyscy zgromadzeni na uroczystości uczniowie i nauczyciele wyrazili swoje gratulacje owacjami.

 

Po zakończeniu inauguracji uczniowie  wszystkich klas udali się z wychowawcami do sal lekcyjnych, żeby wspólnie powspominać wakacyjny czas, podzielić się letnimi wrażeniami oraz zapoznać się z planem zajęć lekcyjnych.

 

Włodzimierz Kania

 

Poprawiony: piątek, 05 września 2014 11:00