Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1153
mod_vvisit_counterWczoraj3353
mod_vvisit_counterTydzień18802
mod_vvisit_counterZeszły tydzień31860
mod_vvisit_counterMiesiąc69854
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc154864
mod_vvisit_counterOd początku11006625

Aktualnie: gości 109, 
wizytacje 4 połączonych
Twój IP: 23.20.103.97
 , 
Dzisiaj: 17 Sie, 2017
Było, minęło… czyli rok szkolny 2013/2014 za nami PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
ZSM Opole - Organizacja roku szkolnego
Wpisany przez m@rek   
wtorek, 01 lipca 2014 20:03

olimp W dniu 27 czerwcza 2014r. odbyła się uroczysta akademia szkolna zamykająca kolejny rok szkolny 2013/2014. Młodzież, grono pedagogiczne i zaproszeni goście zgromadzili się na placu przed szkołą aby cieszyć się zbliżającymi wakacjami.

Na początku głos zabrał Pan dyrektor Bogusław Januszko, który dokonał podsumowania mijającego roku szkolnego, wyeksponował działania zrealizowane przez społeczność szkolną oraz indywidualnie przez uczniów, wspomniał o osiągnięciach dydaktycznych, przedmiotowych i sportowych uzyskanych przez uczniów i szkołę, zaprezentował działania szkoły w środowisku lokalnym przynoszące szkole dobry wizerunek i wyznaczające należne jej miejsce wśród szkół miasta Opola, województwa i kraju.

Pan Dyrektor podziękował zespołowi nauczycielskiemu za zaangażowanie w sferze dydaktycznej i wychowawczej, rodzicom za wsparcie działań szkolnych a współpracownikom w osobach wicedyrektorów i kierowników za wsparcie w prowadzeniu szkoły. Tym samym życzył wszystkim zgromadzonym na uroczystości słonecznych wakacji, przyjemnego wypoczynku i wielu ciekawych nowych pomysłów na spędzenie wolnego czasu pamiętając o rozwadze i rozsądku w korzystaniu z różnych atrakcji letniego wypoczynku.

Następnie Pan dyrektor poprosił o zabranie głosu Panią Annę Papuszkę – przedstawiciela Straży Miejskiej w Opolu, która w kilku zdaniach przedstawiła zagrożenia czekające na młodzież w okresie letniej beztroski szczególnie w zakresie uczestniczenia w ruchu drogowym i poruszania się różnymi pojazdami, korzystania z kąpielisk i sprzętu wodnego, udziału w wycieczkach górskich i innych. Życzyła jednocześnie wielu wrażeń podczas wakacji i przyjemnego wypoczynku dającego siły na kolejny rok szkolny.

W dalszej części Pan dyrektor poprosił o wypowiedź przedwakacyjną Panią Gabrielę Wodecką – przedstawiciela Rady Rodziców Naszej Szkoły.  Pani Gabriela Wodecka podziękowała dyrekcji szkoły i nauczycielom za całoroczny wysiłek dydaktyczno-wychowawczy i wręczyła Panu Dyrektorowi w imieniu Rodziców uczniów kwiaty. Następnie życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom udanych wakacji w poszukiwaniu przyjemnego wypoczynku, wyciszenia i nabrania pozytywnej energii na nowy rok szkolny.

Wśród obecnych Gości byli też przedstawiciele Centrum Kształcenia Praktycznego w Opolu w osobach Andrzeja Leszczyńskiego – dyrektora i Dariusza Kulity – wicedyrektora, którzy wręczyli statuetkę-Laur CeKaPa uczniowi Markowi Szymańcowi z zlasy 2 AS technikum za wyróżniającą postawę w kształceniu zawodowym, zaangażowanie w pracę praktyczną oraz wzorową frekwencję na zajęciach. Jednocześnie Pan dyrektor A. Leszczyński życzył wszystkim pozostałym uczniom udanych wakacji.

Po przemówieniach pan dyrektor Bogusław Januszko wręczył uczniom najlepszym uczniom świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Uczniem, który uzyskał najlepszy wynik w szkole a jednocześnie został nominowany do Nagrody - stypendium Prezesa Rady Ministrów RP jest Patryk Dota z klasy 2 M technikum. Ponadto uczniowie zostali wyróżnieni i nagrodzeni za udział w konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych, projekcie Comenius, pracę w Samorządzie Uczniowskim, i innych dziedzinach żucia szkolnego. Zespołowe nagrody dyrektora otrzymali uczniowie klas: 3M technikum za uzyskanie najwyższej średniej ocen uczniowskich oraz 2eg szkoły zasadniczej za uzyskanie najwyższej frekwencji na zajęciach.

Na koniec do wszystkich uczniów i nauczycieli zwróciła się przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Dominika Szymaniec – uczennica klasy III DSt, która podsumowała działania samorządu uczniowskiego w minionym roku szkolnym dziękując wszystkim aktywnie włączającym się w społeczną pracę na rzecz szkoły wzbogacającą ofertę działań szkoły skierowaną do uczniów od uczniów. Podziękowała też nauczycielom za kolejny rok trudnej pracy z młodzieżą i życzyła zarówno uczniom jak też nauczycielom i dyrekcji szkoły złapania oddechu i nabrania sił na działania w nowym roku szkolnym.

Uroczystość zakończyła się gromkim trzykrotnym hurrrraaa na cześć wakacji, lata, i nowych ciekawych wrażeń.

Ewa Panas, wicedyrektor

 

Poprawiony: czwartek, 04 września 2014 10:18