banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6368
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień40882
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc360024
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436288

Aktualnie: gości 70, 
wizytacje 1 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
Podsumowanie projektu Comenius 2014 PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Współpraca - Comenius
Wpisany przez Marek Wilk   
wtorek, 01 lipca 2014 11:44
comenius1 fos bos logo logo ZSM 200 szent gyorgyi logo1 frse1

Uroczyste podsumowanie Partnerskiego Projektu Szkół Programu Comenius “Europejska młodzież – cechy wspólne i różnice”

93

16 czerwca 2014 roku w auli szkolnej miało miejsce uroczyste podsumowanie Partnerskiego Projektu Szkół Programu Comenius. Zaproszeni goście oraz społeczność uczniowska mieli możliwość dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej poznać szkoły oraz miasta biorące udział w projekcie. Uczestnicy projektu podzielili się swoimi wrażeniami i obserwacjami, przedstawili również najważniejsze różnice i podobieństwa jakie dostrzegli podczas pobytów w goszczących nas szkołach. Największe różnice jakie dzielą biorące udział w projekcie państwa dotyczą obszaru związanego ze szkołą. Różni nas przede wszystkim odmienny system kształcenia ale także drobne różnice takie jak wyposażenie klas czy organizacja zajęć lekcyjnych. Najwięcej podobieństw uczniowie dostrzegli w obszarze dotyczącym spędzania wolnego czasu. Zarówno uczniowie z Niemiec jak i Węgier najchętniej spędzają czas wolny z przyjaciółmi lub też rozwijając swoje pasje i zainteresowania.

W drugiej części spotkania wyznaczeni uczniowie klas pierwszych i drugich technikum wzięli udział w przygotowanym przez uczestników projektu Konkursie wiedzy o Unii Europejskiej. W trakcie trwania konkursu czas umiliła nam prezentacja zdjęć z wizyt na Węgrzech, w Niemczech i pobytu naszych gości w Opolu oraz utwory skomponowane przez ucznia Dawida Maczurka z klasy 1 E technikum. Główną nagrodę w konkursie zdobyła klasa 2 AC. Uroczystość zakończył Dyrektor Bogusław Januszko podsumowując dwuletni projekt, zaprosił również wszystkich na drobny poczęstunek oraz prezentację jednego z końcowych produktów projektu jakim jest przewodnik po miastach Ingolstadt, Györ oraz Opolu.

30 czerwca 2014 roku podczas Plenarnej Rady Pedagogicznej koordynator projektu Marzena Skrzyniarz podsumowała działania podjęte w ramach projektu. Nauczycielom zaprezentowana została między innymi prezentacja multimedialna podsumowująca projekt oraz Przewodnik dla młodzieży po Györ, opracowany przez uczestników programu Comenius.

Marzena Skrzyniarz

Poprawiony: piątek, 04 lipca 2014 14:04