banner header
Reklama

Uśmiech dnia

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj6730
mod_vvisit_counterWczoraj12137
mod_vvisit_counterTydzień41244
mod_vvisit_counterZeszły tydzień86004
mod_vvisit_counterMiesiąc360386
mod_vvisit_counterZeszły miesiąc489106
mod_vvisit_counterOd początku35436650

Aktualnie: gości 98, 
wizytacje 2 połączonych
Twój IP: 3.239.129.52
 , 
Dzisiaj: 30 Maj, 2023
perspektywy
ZSM w Bibliotece Wojewódzkiej PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Współpraca - Inne...
Wpisany przez zawojan   
piątek, 22 listopada 2013 21:36

engW miesiącu październiku oraz listopadzie część klas z Naszej Szkoły wraz z nauczycielami języka angielskiego Aleksandrą Nowosielską, Agatą Zając oraz Małgorzata Nowak-Zwolińską brała udział w lekcjach bibliotecznych zorganizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu.

Zajęcia były prowadzone w języku angielskim a dotyczyły kultury, historii, geografii i obyczajów niektórych krajów anglojęzycznych czyli Wielkiej Brytanii, USA oraz Australii Nowej Zelandii.

Dowiedzieliśmy się na przykład, iż finansowe centrum Londynu nazywa się The City, chociaż przecież samo słowo „city” oznacza "miasto".

Wiemy też, że sprytni Londyńczycy podcinają skrzydła krukom zamieszkującym Tower of London, aby te nie odleciały stamtąd, gdyż według legendy Wielka Brytania będzie potęgą dopóki kruki będą zamieszkiwały Tower (teraz to nie mają wyjścia :-)).

Dla tych wszystkich, którzy byli przekonani, że Big Ben to zegar czy wieża zegarowa, mamy informację, ze to jest wielki, ważący ponad 13 ton dzwon!!!

Kolejną ciekawostką był dla nas fakt, że Kiwis to mieszkańcy Nowej Zelandii a nie znane owoce-chyba, że do słowa kiwi dodamy słowo fruit (kiwi fruit).

No i jeszcze jedna ciekawa informacja: Nowy Jork został kupiony od rdzennych Amerykanów (słowo Indianie jest niepoprawne politycznie) za zaledwie 26 dolarów! To nas stać! :-).

Oczywiście kwestie dotyczące tego czego dowiedzieliśmy się na wykładach zostaną poruszone na marcowym konkursie Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych więc warto czasem pójść do biblioteki a przede wszystkim uczyć się języków, w tym przypadku, angielskiego.

W związku z tym już teraz zapraszamy Naszą Młodzież do udziału w kolejnych lekcjach bibliotecznych tych razem na temat Szkocji, Tolkiena i Szekspira.


P.S.1 Pytanie dla spostrzegawczych: czym różni się flaga Nowej Zelandii od flagi Australii i co te flagi przedstawiają?
P.S.2 Przypominamy o możliwości zapisania się na wycieczkę do Londynu, nadal są wolne miejsca: sprawdzimy czy to prawda z tymi krukami :-) Come on! It will be fun!

Na odpowiedzi czekamy na lekcjach język angielskiego.

Nauczyciele Języków Obcych
Małgorzata Nowak-Zwolińska

Poprawiony: niedziela, 24 listopada 2013 14:03